Wpis z mikrobloga

@apfi ciężko stwierdzić. wszystko zależy od przyjętej strategii optyki i punktu widzenia. jeden tyle zarabia w tydzień, inny gromadzi przez 20 lat. kwestia perspektywy. przeciętnie. szczerze to nie rozumiem kompletnie takich postów i pytań. co to ma wnieść? coś to zmieni w twoim życiu?
@apfi
Mordo myślę, że git. Mam tyle co Ty i niestety dopiero od roku oszczędzam - i mam coś koło 20k w pln, 3k w eur i 10k w obligacjach. Pracuję w pl. A zacząłem pracę jakoś dwa lata temu dopiero. Wcześniej wydałem wszystko, tj. 100k.
@apfi: zawsze jakaś poduszka, w sumie mam podobnie - Ogólnie zależy co planujesz robić, jak żyć.
Czy jeszcze zaoszczedzić i iść na jakieś studia? Czy przebranżowić sie zupełnie i zaczać od niższych stawek w trójmieście i delikatnie szarpać odłożone pieniadze na przeżycie tam? Sam nie wiem, a jestem w podobnym położeniu. PRacując za minimalną całe życie tu w PL u rodziców mogłem odkłądać te 2-2,5k Teraz szukam roboty jakiejś normalniejszej i
@Ghost2: ojoj dramat , waluty obce czesto stoją dobrze do zlotowki , patrz dolar do pln ostatnie 10 lat , ale trzeba mieć 80+ iq zeby to zrozumieć?
@apfi auto to nie oszczednosci. zalezy skad startowales. jezeli jestes lekazem i w wieku 27 lat skanczyles staż to duzo. jezeli pracujesz od 18 rz to mało. jezeli dali ci stazy to mało. jezeli zaroviles sam to duzo. wszytko jest względne.

ja na przykład mam bogatych starych. dostalem dom działki auto mieszkanie nad morzem na oko z 2,5 do 3mln. Moja rozowa dostala dom na Żoliborzu. mamy 24 lata. konczymy studia a
ojoj dramat , waluty obce czesto stoją dobrze do zlotowki , patrz dolar do pln ostatnie 10 lat , ale trzeba mieć 80+ iq zeby to zrozumieć?


@Ryoku: ty na pewno nie masz wiecej niż tyle, jesli myślisz że wymieniając złotówki na dolary coś inwestujesz to powodzenia