Wpis z mikrobloga

Teraz wykopki chcą regulacji rynku nieruchomości, bo mieszkania drogie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Marek_Licyniusz_Krassus:

Wiesz, na studiach miałem "wycieczkę" na budowę i do biura dewelopera-budowlanca. Koleś śmiał sie nam w twarz, że sprzedaje ok40% i ma pokryte koszty, a reszta to zysk.
Jestem za wolnym rynkiem ale deweloperka u mas to jest wolna amerykanka na strydach w postaci łapówek za wszystko.

A tak w ogóle to mam
@fraciu: po prostu rozsmieszylo mnie, ze nic nie wiesz, ale wszystkiego jestes pewny.
Zarobki 15k traktujesz jak cos nierealnego, wez sie zorientuj ile woła zwykly robol od ukladania plytek. Albo policz ile zarobi fryzjer, stawki na pewno znasz. Mój przed 40stką postawił dom 200 metrow i jezdzi nowym Can-amem. Ukradl, czy masz jakąś inna teorie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ScoobyDude: To faktycznie wiele tłumaczy bo ostatnie kilka lat to był dobry czas dla tej branży. Względem niektórych reakcji na twoje komentarze to męcząca jest mentalność, która jest prezentowana często na tym portalu, że nie da się być ponadprzeciętnym, a jak ktoś tak pisze to na pewno kłamie. Przecież z definicji jeżeli istnieje przeciętność to i istnieje ponadprzeciętność i występują jednostki bardziej zaradne, pracowite czy mające więcej szczęścia niż reszta.
@ScoobyDude Ale tak właśnie działa wolny rynek, skoro mamy obecnie ogromny popyt nie nieruchomości, to dlaczego cena ma spadać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do budowy domu, lubię czytać historię jak dzisiaj, gdzie pisali że nasi rodzice są odrealnieni ekonomicznie, bo oni to domy dostali za pół darmo i kiedyś to było łatwiej, żeby teraz czytać, że ty zmarnowałeś młodość bo zaraz po szkole pracowałeś i oszczędzałes, żeby
Moje rady:

- zacznij pracować w szkole średniej

- zdobyć wykształcenie (nawet jeśli będziesz pracował w innym zawodzie)

- wstawaj wcześnie

- nie wydawaj na imprezy i głupoty dopóki rzeczywiście nie będzie cię na to stać

- słuchaj mądrzejszych, nie wstydź się prosić o radę

- odrobina pokory nie zaszkodzi

- bądź konsekwentny

- nie brnij w relacje z ludźmi którzy nie sa tego warci


I od razu zgasze przegrywy:

- pochodzę
@fraciu: ale ja nie muszę wierzyć zielonce jak znam takie przypadki z własnego kręgu znajomych xD

Może bez tych 5 lat, ale do tego się nie odnosiłem.
To faktycznie wiele tłumaczy bo ostatnie kilka lat to był dobry czas dla tej branży.


@Aten7385:

2006-2009 to był czas, ludzie sie w kolejkach po materiały budowlane zapisywali. Teraz to jest pikuś.

Ale tak właśnie działa wolny rynek, skoro mamy obecnie ogromny popyt nie nieruchomości, to dlaczego cena ma spadać? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Marek_Licyniusz_Krassus:

No nie do końca skoro burmistrzowi dzielnicy Włoch ktoś do auta
@malinq też znam, mi chodzi o zielonkę na wykopie z gadką mlm, nie chce uogólniać ale naprawdę tacy ludzie mają co robić w sobotni wieczór... ale to może być wyjątek xd
a ty żyłeś kiedyś? Czy tylko zbierałeś na dom?


@Bover:

Nie żyłem, nie pilem, nie jadłem, oddychałem rzadko żeby nie tracić ciepla bo później jeść się chce xD

Trolluje was wykopki, nikt nie kupuje domów za gotówkę, to niemożliwe, a wręcz zabronione ¯\(ツ)/¯

Edit. Jestem botem ale o tym cicho sza!
@ScoobyDude:
Ale wiesz, że ktoś jest przegrywam, bo mógł dostać jeszcze mniej niż ty od rodziców, i nie chodzi wcale o kasę, tylko charakter i wzorce. Wiele osób jest wychowywanych w sposób, gdzie zabija się w nich: pewność siebie, wiarę w siebie, brak kreatywności, brak inwencji, motywacji itd. I sposoby kształtowania takiego człowieka wcale nie oznaczają, że ktoś był bity i biedny. Równie dobrze to może być osoba, która była ze
czyli nie miej życia za młodu, żeby kupić kawałek betonu w KLATCE i być zgnuśniałym dziadem na starość? Piękna porada ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@peoplearestrange:
Dokładnie. Tak trzymaj!

o chyba ktoś tutaj czyta kołczingowy bełkot xD


@Klepajro:

Pffff. Twoje ferrari już na ciebie czeka xD

tacy ludzie mają co robić w sobotni wieczór.


@fraciu:

Ok. Poddaję się. Masz rację, to wszystko ściema. Jaja sobie robiłem.
@ScoobyDude wiesz co nie mi oceniać chodzi mi bardziej o łatwowierność wykopków. Jest to całkiem możliwe co pisałeś itp. itd. znałem też wykopki co był tym programista, los chciał że się spotkaliśmy na piwie i to też nie było 15k na tamte czasy. A tu każdy wierzy że wszycy mają z 10k gdzie średnia to 7k brutto i potem pikaczu face
wiesz co nie mi oceniać chodzi mi bardziej o łatwowierność wykopków.


@fraciu:

Stary, to jest portal ze śmiesznymi obrazkami, a nie poważne miejsce dyskusji. Dystans ( ͡° ͜ʖ ͡°)-