Wpis z mikrobloga

@dunayer Nie da się szanować cudzej własności, jak masz ograniczoną ilość miejsc parkingowych, auta coraz większe i coraz większą ich ilość. Trudno nie poobijac komuś auta, jak auta coraz bliżej siebie stoją, tak że często masz z 50cm aby otworzyć drzwi i wsiąść do auta.
@bylem_zielonko:

a to jak będę przenosił kanapę to przypadkiem porysuję i powgniatam ci drzwi wejściowe do chałupy. Albo się przyzwyczaisz albo nie mieszkaj w skupiskach ludzkich tylko przeprowadź się na bezludną wyspę


Ale to uprawnia cię do tego żeby zastawić klatkę schodową prewencyjnie żeby kanapy nikt nie mógł nosić? Bo stawanie w poprzek żeby nikt nie walnął drzwiami to to samo.

Jak mam starego fiata pandę albo seicento to mogę się
też bym tak stawał, żeby mi nie poobijały sieroty karoserii przy otwieraniu drzwi i wysiadaniu


@maminternetnapegasusie: to trzeba kupić auto na które cię stać, co oznacza też, że stać cię na naprawy i wymianę części ¯\(ツ)/¯
@dunayer:

jeżeli twierdzisz, że nie da się szanować cudzej własności to parkowanie na dwóch miejscach parkingowych jest wtedy słuszne, prawda ?


Czyli twierdzisz że każdy ma prawo korzystać z dwóch miejsc? Wystarczy że się boję że mi ktoś samochód obije i to mi daje prawo stawać zająć dwa miejsca?
@dunayer: Nie wiem, za długa już ta nitka się robi i kto po której stronie jest.

Ale zastanawiam się czy jak mam tatę który dużo zarabia i przyjdzie mi do głowy pojechać tramwajem to mogę zajmować 2 miejsca w żeby nikt mi nie pobrudził kurtki Gucci? Bo niektórym widzę że pasuje jakiś system kastowy xD Takie mamy miejsca to tak parkujemy, wszyscy jesteśmy narażeni na obijanie drzwi po równo, a jak
@Serrrek jeżeli masz Tate który dużo zarabia, to nie będziesz jeździć tramwajem w kurtce Guci ( ͡° ͜ʖ ͡°) idąc ta logika każdy jest narażony na ataki innej osoby, wiec czemu się nie pozabijać od razu ?
Problem polega na poszanowaniu własności, ludzie nie szanują własnej a co dopiero cudzej. Powoduje to patologiczne sytuacje z parkowaniem. Niszczenie cudzego mienia jest wandalizmem.
jeżeli masz Tate który dużo zarabia, to nie będziesz jeździć tramwajem w kurtce Guci


@dunayer: No specjalnie tak to napisałem żebyś nie musiał tej bzdury pisać. Czy jak mam kurtkę Gucci i jednak przyjdzie mi do głowy pojechać zbiorkomem to mam prawo zająć 2 miejsca czy nie? Czy naprawdę uważasz że jak masz drogie ubranie, samochód czy cokolwiek innego to przysługują ci inne prawa niż innym? Jaka jest granica, jaki samochód
@Serrrek oj serrrek problem z logika widzę. Wisi mi kto ile zarabia i co ma, to ich problem. Każdy powinien szanować cudzą własność, nie ważne czy ktoś ma 10 5 1 roczny/letni samochód itd.
Niszczenie cudzego mienia jest wandalizmem.


@dunayer: tak samo, jak parkowanie na kilku miejscach ¯\(ツ)/¯

ta i cię porysują i oplują po złości :D jeszcze lepiej


@bojackHorsemanPatataj: nie opluwam i nie rysuję, ale zawszę jak widzę, że ktoś tak zaparkował, to się ustawiam na centymetry przy jego lewych drzwiach, niech sobie wchodzi od strony pasażera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dajcie mi swoje smartfony - rzucę je na
@dunayer: no i tu się robi skomplikowanie, bo

Wandalizm – umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego


A niszczenie mienia według kodeksu karnego to

Zniszczenie mienia oznacza całkowite lub częściowe uniemożliwienie jego użytkowania.


Więc czasowe uniemożliwienie użytkowania miejsca parkingowego, można naokoło uznać za wandalizm, ale fakt to mocno naciągane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to na pewno jest to buractwo i brak poszanowania dla zasad
@maminternetnapegasusie: @Marek_Licyniusz_Krassus
Co zaskakujace, to wlasnie nie wlasciciele fur po 200-300 k krzycza i placza najglosniej POLICJO, OBITE!!111 tylko wlasciciele jakichs smieci po 20-30k dla ktorych zakup takiego smietnika to wydatek zycia, na ktory trzeba zbierac, odkladac, kredytowac sie pod korek i brac ze soba komisje odbioru w postaci szwagra, wujka, ojca, brata i proboszcza, i ogolnie zakup to wielkie wydazenie rodzinne xD