Wpis z mikrobloga

Mireczki, taka sytuacja. Spod brodzika prysznicu wpłynęła woda to go zdemontowałem. Okazało się, że przez boczne silikony w brodzik regularnie, od dłuższego czasu wpływała pod brodzik i gromadzka się w tej dziurze. Dopiero jak dziura była pełna to ciekło po podłodze na łazienkę. Nie mam pojęcia kto wpadł na pomysł, żeby to nie było wypełnione ale zostałem z takim stanem.
Woda odciagnieta i wysuszona dziura. Czy to najlepiej teraz wypełnić? Potrzebuje czegoś z wiaderka, gotowego żeby się z tym nie pieprzyć.
Mam masę szpachlowa do dużych ubytków, elastyczną, grunt i folie w płynie. Nie lepszy byłby jakiś beton albo klej do płytek? Myślałem o czymś mocno płynnym, żeby to dobrze wypełnić. Dziura ma w najglebszym miejscu ok 5,5 cm
#remontujzwykopem #remont prawie jak #stepujacybudowlaniec
Gooma - Mireczki, taka sytuacja. Spod brodzika prysznicu wpłynęła woda to go zdemonto...

źródło: temp_file5468493210316688751

Pobierz
  • 17
@Katiee już mam dosyć tego brodzika i tak był gówniany. Idę w kierunku małej wanny 100 x 70, tak żeby jak coś tam będzie się działo na dole wcześniej wykryć.
@Czerwony_jak_WIG20 nie no... Jak znowu coś się wydarzy 5o woda się tam będzie gromadzić, już wolę żeby wcześniej się pojawiła niż po tak długim czasie jak teraz było. Jako że kabina jest składana to też czasem leciało przez uszczelki, ciężko było namierzyć że to przez silikon.
@Gooma: to jak chcesz wcześniej wykryć to obuduj wannę plexą albo czujnik wody zamontuj ¯\(ツ)/¯ Nie wiem czy się takie ubytki uzupełnia, pewnie jakąś wylewką czy innymi cementami, nie znam się na tym, ale moze @FejsFak podpowie.
@pcstud na razie chce na szybko postawić wannę żebym miał się w czym myć. Potem ściany prysznica, zwłaszcza ta z baterią, płytki popękały do środka jakby je ściana wciagla.
@Smarek37 tak, wiem że dziura to nie przyczyną ale zanim się napełnia to dopiero wtedy woda zaczęła wychodzić spod brodzika na resztę łazienki. Dodatkowo, przez beznadziejne drzwi też się trochę lało więc nie mogłem namierzyć skąd cieknie. Teraz wiem że przez te silikony na brodziku, bo widać po zaciekach. W dziurę chce załatw, żeby jakikolwiek przyszły wyciek nie stał w tym najniższym miejscu na gołym betonie.