Wpis z mikrobloga

W 2024 drukarka glapińskiego wprowadzi 165 MILIARDÓW pustych żetonów, bez żadnego pokrycia w produktach i usługach, do krwioobiegu gospodarczego, ale inflacja spadnie do celu i ceny nieruchomości też spadną. Tak będzie - przecież jak się nadrukuje pustego pieniądza na potęgę to każdy o tym doskonale wie, że wielkie spadki w cenach nadchodzą!

A mówiliście, że nie będzie żadnej #stagflacja xD

Otóż moi mili - wchodzimy w dekadę stagflacji na pełnej #!$%@?!

Dobrze już było - wydawajcie pieniądze póki są cokolwiek warte, bo politycy już wybrali kierunek ========> cała naprzód na pieniądz bez wartości, gospodarkę niedoboru i lokowanie kapitału w fizycznych produktach.

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/08/25/planowany-deficyt-budzetowy-w-2024-roku-to-1648-mld-zl/

#nieruchomosci #gielda #bekazpisu #inflacja
  • 21
rukarka glapińskiego wprowadzi 165 MILIARDÓW pustych żetonów, bez żadnego pokrycia w produktach i usługach


@haha123: Ke? Gdzie tu NBP będzie robić dodruk? Duża część z tego to są pożyczki dolarowe z Korei na pokrycie wydatków wojskowych. I tak będzie pokrycie w produktach: czołgach, samolotach, himarsach etc.
  • 1
@affairz: ja nie chce mieć żadnego żetona w dłoni, pieniądz jarka nie ma żadnej wartości, śmierdzi ekskrementami, sukcesywnie się go pozbywam - im mniej mam tego papieru do podcierania dupy, a im więcej fizycznych produktów tym jestem spokojniejszy i weselszy ()

@markier: daj lepiej znać jak tam te spadki na nieruchomościach i jak tam te ceny, które miały być NIEAUTENTYCZNE, bo chyba jednak
daj lepiej znać jak tam te spadki na nieruchomościach i jak tam te ceny, które miały być NIEAUTENTYCZNE, bo chyba jednak powolutku dostrzegasz, że rzeczywistość niespecjalnie się zgadza z farmozonami, które nam tutaj próbujesz wciskać xD


@haha123: Co ma zacytowany post do pytania jakie Ci zadałem? Affairz zadał takie samo pytanie i też nie odpowiedziałes.
  • 0
@markier: może to, że próbujesz wciskać farmazony i głosisz jakieś spadki cen, które widzisz jako jedyny. Wciskasz jakieś farmazony o POTĘZNYCH NEGOCJACJACH jaki to jesteś KOZAK NEGOCJACJI NA RYNKU WTÓRNYM, a finalnie podkulasz ogon i bierzesz od dewelopera XD

To samo materiały budowlane - też jako jedyny widzisz spadki cen, a kiedy prosiłem o źródła, które pokazują te spadki, które rzekomo nas otaczają, to podkuliłeś ogon i finalnie nic nie miałeś
@haha123: Przecież nie o tym rozmawiamy w tym wątku. Chcesz to sobie załóż wątek grilowania @markier i tam se będziesz grilował.

Napisałeś tu oczywista głupotę, zadałem Ci pytanie i nie umiesz odpowiedzieć.
im więcej fizycznych produktów tym jestem spokojniejszy i weselszy ()


@haha123: no to napisz mądralo co takiego kupujesz co od razu po wyjściu ze sklepu nie traci na wartości 20% No chyba że rozmawiamy o nieruchomościach które gdyby nie program bk2% to byłyby na solidnym minusie uwzględniając inflację
  • 1
@markier: może masz jakąś inną definicję stagflacji, ale według Wikipedii mamy stagflację pełną parą:

Stagflacja (ang. stagflation, stagnacja + inflacja) – zjawisko makroekonomiczne, polegające na jednoczesnym występowaniu w gospodarce państwa zarówno znaczącej inflacji, jak i stagnacji gospodarczej (inflacja zwykle wiąże się z fazą wzrostu w cyklu koniunkturalnym).


Inflacja spot: 15% r/r
Wzrost PKB: MINUS 1.3% r/r
Zmiana realnych zarobków: MINUS 7% r/r

Jak to nie jest stagflacja to ja nie wiem.
  • 0
No chyba że rozmawiamy o nieruchomościach które gdyby nie program bk2% to byłyby na solidnym minusie uwzględniając inflację


@Rinter: klasyka gatunku na tym tagu, słowo: GDYBY. Cholera wszystkie prognozy mówią o spadkach, potężnych spadkach cen nieruchomości, ale zawsze jest coś i GDYBY nie to to by jebło xD

Także pewnie tym razem jest inaczej i tym razem się uda - spadki na nieruchomościach już za dwa tygodnie ;)
Inflacja spot: 15% r/r

Wzrost PKB: MINUS 1.3% r/r

Zmiana realnych zarobków: MINUS 7% r/r


@haha123: Inflacja CPI 10.8%
Wzrost PKB r/r annualizowany jest -0.5% i wszelkie prognozy pokazują dodatni na koniec roku (choć bez szału, jakieś 0.5% wzrostu r/r).
Do tej pory zarobki realnie w ostatnim roku traciły ale trend zaczyna się odwracać bo wzrost wynagrodzeń wg GUS wynosi 10-11% r/r.

Do stagflacji daleko.

Jeżeli idziemy defetystycznym scenariuszem to prędzej
@haha123: Też ostatnio myślałem pewnie pod wpływem przekazu medialnego i rozmów ze znajomymi że mega lipa jest z drukowaniem kasy inflacją itd i że lepiej spróbować ogarnąć jakiś kontrakt w eur i będzie bajka bo będę zarabiał w stabilnej walucie a przelicznik eur/pln będzie dla mnie coraz bardziej korzystny... ale uznałem że to zweryfikuję bez gównoemocji i spojrzałem na wykres z ostatnich 10 lat i co? Okres pandemii wygląda faktycznie źle
Werdna - @haha123: Też ostatnio myślałem pewnie pod wpływem przekazu medialnego i roz...

źródło: eur to pln 10y

Pobierz