Wpis z mikrobloga

Pamiętam doskonale, jak wszyscy na wykopie mnie tutaj przekonywali "jaka #stagflacja, gościu, żadnej #stagflacja nie będzie, zaraz sobie poradzą z inflacją, popatrz, inflacja spada, dobrze robią chłopaki" xD

jarek i ekipa tego dokonali - inflacja spot 15% r/r, a wzrost gospodarczy MINUS 1.3% r/r xD

Ceny #!$%@?ą z miesiąca na miesiąc, natomiast gospodarka się kurczy.

Piękna #stagflacja

A będzie już tylko gorzej - przed nami dekada stagflacji ()

Dolar już po 4.10, euro po 4.47, nawrotka na surowcach, firmy nadal gwałtownie tną podaż, pustego pieniądza w obiegu coraz więcej i więcej, wszystkie produkty i usługi drożeją z miesiąca na miesiąc, nieruchomości w kilka miesięcy +30-40%, ludzie zostali zubożeni o 7%, ale przynajmniej gospodarka się zwija najszybciej w całej Unii Europejskiej.

Dobrze już było - wydawajcie pieniądze póki są cokolwiek warte, bo politycy już wybrali kierunek ========> cała naprzód na pieniądz bez wartości, gospodarkę niedoboru i lokowanie kapitału w fizycznych produktach.

https://twitter.com/Macronextcom/status/1691738268184821983

#nieruchomosci #gielda #bekazpisu
  • 28
  • Odpowiedz
@haha123: Dzięki, właśnie kupiłem używanego MacBooka i iPhone’a. Dzięki Tobie wiem jakie aktywa są najlepsze na taki okres.
  • Odpowiedz
@haha123: przecież te dane udowadniają, że właśnie nie masz racji, wystarczy spojrzeć na to w szerszym okresie czasu. Idziemy najpewniej w recesję i szybka dezinflacje.
  • Odpowiedz
@haha123: co tym razem proponujesz kupić? Nowszy telewizor? Wymienić ciuchy na droższe? Kredyt po kule i wysypać się z gotówki co by spoglądać tylko z boku na okazję inwestycyjne w recesję?
  • Odpowiedz
@markier: dezinflacje z 800+ i obnizaniem stop? ale nie chce sie klocic, mnie to juz w sumie nic nie zdziwi nawet jak Anecie umorza te kredyty bk2 - mysle, ze oni tego nie ogarniaja dopoki im sie kasa zgadza to po co by mieli w sumie skoro gro popiera polityke "dezinflacji".
  • Odpowiedz
@haha123: Jakim cudem chciałeś utrzymać PKB na tym samym poziomie?
Koszt kredytu/wibor wzrósł ~30-krotnie w ciągu roku. Bardzo dobrze, że gospodarka jest studzona. Walczymy z inflacją. To jest najważniejsze. A nie PKB -0.5% czy bezrobocie +1%.
Nie można mieć ciastka i go zjeść.
  • Odpowiedz
@rzzz: XD


@haha123: też sadzę, że za słabo i stopy powinny być +200pb co najmniej. Ale nie kumam, czemu w takim razie płaczesz nad ujemną dynamiką PKB.
  • Odpowiedz
  • 0
Ale nie kumam, czemu płaczesz nad ujemną dynamiką PKB.


@rzzz: może dlatego, że inflacja spot to 15% r/r. Jakby inflacja szybko spadła wraz ze wzrostem PKB to spoko (czytaj minimum cel inflacyjny albo deflacja, a nie niska inflacja na poziomie 15% r/r).

Dalsze perspektywy inflacji są mega nieciekawe, wypisałem je już wyżej:

Dolar już po 4.10, euro po 4.47, nawrotka na surowcach, firmy nadal gwałtownie tną podaż, pustego pieniądza w obiegu
  • Odpowiedz
@rzzz: może dlatego, że inflacja spot to 15% r/r. Jakby inflacja szybko spadła wraz ze wzrostem PKB to spoko (czytaj minimum cel inflacyjny albo deflacja, a nie niska inflacja na poziomie 15% r/r).


Jedno z dwóch:
* albo jedziemy ze stopami na grubo i mamy w dupie PKB i mały wzrost bezrobocia
* albo udajemy, że mamy stopy i są te scenariusze które wymieniłeś: stagflacja/inflacja 5-9% przez kilka lat
  • Odpowiedz
@haha123: przecież z inflacją się walczy właśnie m. in. spowalniając gospodarkę, stąd upadek pkb na morde.
W #!$%@? mnie to dziwi, ale wygląda na to że pośród tych idiotów w pisie ktoś coś tam rozumie, a ty serio weź coś poczytaj o tym jak historycznie robiono dezinflacje zanim sie skompromitujesz xd
  • Odpowiedz