Wpis z mikrobloga

@RuchaczSpychacz: A teraz, żeby wykres miał sens.

1) Jakie procent budżetu to 164mld deficytu?
2) Ile było w latach poprzednich? Jak rysuje się trend?

I najważniejsze:

3) Jak wygląda makro-otoczenie Polski? Czy Niemcy również rekordowo się zadłużają? Jak wygląda średnia UE? Jak zadłużają się na świecie gospodarki o podobnym rozmiarze jak Polska? ( możesz zaciągnąć rekorodowy dla siebie dług, ale jeśli wszyscy wokół pożyczyli więcej- paradoksalnie poprawiasz swoja sytacje)

4) Czy
@RuchaczSpychacz:

Mógłbyś podrzucić jeszcze wykres z wielkościami budżetu na poszczególne lata bo bez tego, ktoś gotów powiedzieć, że to trąci manipulacją - porównywać deficyt budżetowy '23 do '15 bez kontekstu wielkości owego budżetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit.

I w ramach ciekawostki, dla zainteresowanych, proponuję porównać wielkość wydatków naszego budżetu na '23 do budżetu Federacji Rosyjskiej.

Wiele osób będzie zaskoczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°
@rachuneksumienia Bardzo ale to bardzo bym chciał aby nasz rząd wytłumaczył (oczywiście bez żadnych manipulacji) jak mamy czytać ten wykres. Wtedy nabrałby by większego sensu. Ja jestem zwykłym szarakiem i może po prostu widzę świat zero jedynkowo. Fajne było by otrzymać informację na co konkretnie poszedł ten kredyt.
Ale jako ten szarak postaram się odpowiedzieć na twoje pytania:
odp.1. policz sobie tylko zastanawiam się po co. Bo czy według ciebie jeżeli przez
@rachuneksumienia: Zapomniałeś o najważniejszym pytaniu. O ile od 2020 te wszystkie wartości są zaniżone przez ukrywanie deficytu budżetowego w tworach typu Fundusz Przeciwdziałania Covid, który emituje obligacje poręczane przez skarb państwa, a jednocześnie nie ma praktycznie żadnych dochodów, więc z góry wiadomo, że jego dług będzie musiał zostać spłacony z budżetu? Podpowiedź: na teraz skumulowana różnica wynosi 322 mld zł. O 60 mld zł więcej, niż łączny dług zaciągnięty w czasach
odp.1. policz sobie


@RuchaczSpychacz:

Aaaaa czyli kolega wali w ch#ja ale jest tego w pełni świadomy xD

Bo czy według ciebie jeżeli przez inflację mamy wysoki budżetu


@RuchaczSpychacz:

Zdradzę ci małą tajemnicę, budżet nie rośnie wyłącznie przez inflacje i wydatki na chooj wie co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajne te twoje dane porównawcze, takie nieporównywalne xD
Takie tu panują zasady


@RuchaczSpychacz:

To ja policzę coś innego wg twojej "metodologii" xD

Rok 2007, PKB Polski - 429 mld usd
Rok 2023, PKB Polski - 748 mld usd

Dzięki Mateuszowi Morawieckiemu jesteśmy bogatsi o 74% w porównaniu do czasów Donalda Tuska xD

Najlepiej to usuń konto (ʘʘ)


@RuchaczSpychacz:

Jak czytam takie goowno jak twoje powyżej to mam ochotę oczy usunąć ( ͡° ʖ
Rok 2007, PKB Polski - 429 mld usd

Rok 2023, PKB Polski - 748 mld usd


Dzięki Mateuszowi Morawieckiemu jesteśmy bogatsi o 74% w porównaniu do czasów Donalda Tuska xD


Hehe społeczeństwo też ?? Bo coś tego nie widzę.
Morawiecki na pewno się wzbogacił.

Ciekawe że porównujesz 2007 do 2023 jakby nic nie było pomiędzy. Oczywiście że budżet w 2023r jest wysoki bo jest napompowany inflacją. Ale to nie znaczy że jesteśmy
i cyk kolejne 50gr wpadło

Hehe


@RuchaczSpychacz:

Hue hue to ustalcie wersje, lemingi, czy 50gr czy 60gr bo w skali miesiąca to robi sporą różnicę (policz sobie xD) ()

cześć, giniemy.


@RuchaczSpychacz:

Mam nadzieję, że giniecie, serio (_ )

Bo to idzie już raka dostać od tych waszych glupot.