Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam użytkowników wypoku chciałbym zasięgnąć opinii na temat życia w Irlandii, interesuje mnie czy opłaca się tam wyjechać na kilka lat żeby coś odłożyć na wkład własny, lub zostać na stałe jak wielu zrobiło.
Mam wyuczony zawód związany z obróbką metali i kilka lat doświadczenia.
Słyszałem że wielu polaków wróciło z Irlandii tylko nie wiem czy pogorszyła się tam sytuacja czy po prostu swoje zarobili i stawiają domy w polsce.
Oglądając filmiki na YT poruszające ten temat mam mieszane odczucia, jeden rabin powie tak drugi inaczej.
Widzę kilka ogłoszeń wystawionych przez agencje pracy więc zapotrzebowanie na pracowników chyba tam jest tylko z mieszkaniami chyba gorzej.

#emigracja #irlandia #dublin #irlandiapolnocna #wielkabrytania #uk



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
@KoxKoxu21: @bialy100k: Irlandia jest obecnie #!$%@? drogim krajem do zycia, biorąc pod uwagę siłę nabywcza zarobków. Kilkanascie lat temu z minimalnej można było zyc jak panisko, a w porównaniu do Polski to już w ogóle było eldorado. Znam ludzi, którzy siedząc tu na zasiłku i robiąc jakas lewote z doskoku, potrafili zaoszczędzić w nieco ponad rok na mieszkanie w Polsce. Teraz minimalna nie starczy na to żeby tutaj w ogóle