Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam użytkowników wypoku chciałbym zasięgnąć opinii na temat życia w Irlandii, interesuje mnie czy opłaca się tam wyjechać na kilka lat żeby coś odłożyć na wkład własny, lub zostać na stałe jak wielu zrobiło.
Mam wyuczony zawód związany z obróbką metali i kilka lat doświadczenia.
Słyszałem że wielu polaków wróciło z Irlandii tylko nie wiem czy pogorszyła się tam sytuacja czy po prostu swoje zarobili i stawiają domy w polsce.
Oglądając filmiki na YT poruszające ten temat mam mieszane odczucia, jeden rabin powie tak drugi inaczej.
Widzę kilka ogłoszeń wystawionych przez agencje pracy więc zapotrzebowanie na pracowników chyba tam jest tylko z mieszkaniami chyba gorzej.

#emigracja #irlandia #dublin #irlandiapolnocna #wielkabrytania #uk



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
Mam wyuczony zawód związany z obróbką metali i kilka lat doświadczenia.


@mirko_anonim: ten mityczny "zachód" to coraz częściej jedzie do Polski. Ja mam doświadczenie w z pracy w Danii i jeśli miałbym gdzieś pojechać o pracy ponownie to tam.
O pracę (było) łatwo, agielski do dogadania się wystarczy, warunki dobre, kultura pracy (jak nie pracujesz z polakami na zmianie) też fajna.
Spokojnie się tam żyło, wręcz nudno, ale było z czego
@adamsowaanon: chłopie o czym ty gadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkałem tam 13 lat i do dziś jestem związany z tym krajem w wielu aspektach. Naoglądałem się tych dorabiających się xD dorośli ludzie żyjący we trzech w wynajętym pokoju żeby ciułać kasę. Mówię oczywiście o pracownikach niewykwalifikowanych. W Polsce też możesz żyć jak szczur i odkładać tyle że większa szansa że znajomi zobaczą jak żyjesz xD
@adamsowaanon: wielu ludzi nie wytrzymywało nawet kilku lat tam. Do wyboru mieli żyć jak szczur i trochę odłożyć. Albo żyć normalnie jak człowiek i nie odłożyć prawie nic. Szybko dochodzili do skądinąd słusznego wniosku że gówniane życie można również w Polsce prowadzić. Wielu Brytyjczyków nawet żyje jak szczury. Czytając w internetach można odnieść wrażenie że kto do uk nie pojechał to dom wybudował w kilka lat. Wiesz czemu tak jest? Bo
@mirko_anonim:
1. Jak wyjeżdżałem do Irlandii w 2016 to relacje były takie: w Polsce płaciłem za coś 1 PLN, w Irlandii za analogiczny produkt €1. Czyli siła nabywcza była ze 4-4.5 raza lepsza w Irlandii. Teraz (generalnie) ta relacja jest dużo bliższa temu, że produkt 1€ kosztuje w Polsce od 2 PLN do 1 PLN. To nie tylko Irlandia się "pogorszyła", ale i Polska zdecydowanie (ogólnie!) stała się bliższa poziomem cen
@mirko_anonim IMO to nie kraj do dorobienia się (chyba że garba i depresji od życia jak szczur żeby jak najwięcej odłożyć). praca jest to fakt. w twojej branży to nie wiem, ja pracowałam w korpo. potwierdzę to co pisali inni Dublin to dno i 200 metrów mułu. ja mieszkałam w Irlandii 3 lata i miałam dość komfortowe życie (ogromny fart z mieszkaniem plus dzielenie kosztów z niebieskim) ale ze względu na gówniany
@mirko_anonim: Mieszkam tu 18 lat. Tak jak wyzej....Irlandia się skonczyla pod kątem emigracji zarobkowej, dobrych kilka lat temu...jest to genialny kraj dla kogos, ktoś już nie musi się szarpać, ale jeśli ktoś chce się szybko dorobić, to już nie tutaj...poza tym proponuję wejść na tag #irlandia i przylecieć po tematach. Trochę się tego typu tematow przewinęło ostatnio i będziesz miał sporo informacji na ten temat.
Uwielbiam to gadanie, że ceny w Polsce są takie same jak na zachodzie XD


@KoxKoxu21: Piszę ktosiu, że relacja dochodów w ciągu ostatnich 17 lat (!) się zmieniła - a nie że ceny są takie same. I twoja mapka DOKŁADNIE TO pokazuje (Irlandia 140 Polska 60, mówię o szacunkowej skali). 17 lat temu była relacja rzędu 4:1 a teraz jest 2:1

BTW. Jak chcesz, to jedź, popracuj w Irlandii i Polsce
@bialy100k:

1. Jak wyjeżdżałem do Irlandii w 2016 to relacje były takie: w Polsce płaciłem za coś 1 PLN, w Irlandii za analogiczny produkt €1. Czyli siła nabywcza była ze 4-4.5 raza lepsza w Irlandii.

Jakie 17 lat, jak pisałeś o 2016? tu nie ma mowy o missclicku z 2006, bo nie pisałeś z telefonu. BTW siła nabywcza nie działa w taki sposób.
Ta mapka pokazuje, że Irlandia jest 2,3 razy