Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, ciekawostka dla was związana ze sztuczną inteligencją i wykopem. Zapraszam do wykopania znaleziska.

Został dzisiaj opublikowany zbiór krzywdzących i obraźliwych komentarzy w języku polskim, pomocny badaczom przetwarzania języka naturalnego w trenowaniu modeli automatycznie wykrywających hejt w internecie. Za przygotowanie zbioru odpowiedzialny jest zespół z instytutu badawczego NASK i Wykop.pl, który dostarczył naukowcom treści usunięte przez moderatorów, bardzo trudne do zebrania bez takiej współpracy.

#sztucznainteligencja #ai #machinelearning #programowanie #ciekawostki #wykop #gruparatowaniapoziomu #datascience
Networks_PowerCat - Hej Mirki i Mirabelki, ciekawostka dla was związana ze sztuczną i...

źródło: thumbnail

Pobierz
  • 15
@jfrost: ale wiesz że Twoje komentarze, np. ten na który odpowiadam, są udostępnione publicznie w internecie (i to razem z nazwą użytkownika która może prowadzić do identyfikacji)? A dane w zbiorze zostały restrykcyjnie zanonimizowane.
@Networks_PowerCat: Ta lista to jakiś żart chyba jest? Że zacytuję kilka rzeczy: "Zakop, informacja nieprawdziwa.", "54$ za wypożyczenie roweru na 201 minut?:O", "Jakieś przykłady?", "ja nie minusowałem", "Pewnie o to i o to.", "Co ma klient we Francji do ceny chleba w Polsce?", "Urugwaj, Estonia" ... dalej mi się nie chce czytać. To musi być żart.