Wpis z mikrobloga

Mireczki, wniosek o BK2% złożony 14 lipca w trzech bankach z małym dofinansowaniem BGK.
Alior sprawdzał mnie w BIK 31.07
PEKAO SA 04.08 (tego samego dnia wpłaciłem koło 180 zł na sprawdzenie nieruchomości do ich banku)
PKO BP - nawet BIK nie sprawdzony xD

Umowa deweloperska do 30 września.
Kiedy można spodziewać się decyzji? Bo już koniec sierpnia i zaczynam się lekko stresować.

#kredyt #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 38
@the-dzbankers96: to najgorzej. Pytanie co deweloper zrobi, bo pewnie udało Ci się podpisać z nim umowę jeszcze przed podwyżkami cen (pewnie Twój deweloper też podniósł ceny o 30-40%). Także w sumie nie zdziwiłbym się, jakby Twój deweloper nie zgodził się na aneks, skasował od Ciebie 15%, a następnie sprzedał swój kwadrat komuś innemu o 30-40% drożej.

Ta branża to niestety jest mega dziadostwo i chciwość.
@haha123 powiedzcie mi co tu się mogło zapchać. Rozumiem, że nowe wnioski czekają w kolejce ale ich napływ nie powoduje zakorkowania. Powinny czekać na swoją kolej. OP złożył 14.07 więc każdy kto złożył po nim powinien czekać aż OP dostanie decyzję. Chyba, że to jakoś inaczej jest procedowane?
Chyba, że to jakoś inaczej jest procedowane?


@maryjuszpitagoras: można poza kolejką jak trafiłeś do dobrego doradcy, który ma plecy - ja np. tak byłem obsługiwany ;D Jedna ze 100 pierwszych podpisanych umów bk2% należała do mnie.

W skrócie to jest tak; masz dobrego doradcę - idziesz poza kolejką. Nie masz? Peszek - wniosek trafia na kupkę i tak sobie leży xd (dlatego właśnie niektórzy mają już pozytywne decyzje, a niektórym do
@haha123 mam wpisane, ze w przypadku nieuzyskania przez nabywcę kredytu na zakup lokalu (potwierdzonej pismem banku o odmowie udzielenia mu kredytu na sfinansowanie zakupu pomimo dołożenia wszelkich starań) nabywca w terminie do dnia 30 września ma prawo do odstąpienia od niniejszej umowy za zapłata kosztów notarialnych.
O to się z nimi kłóciłem przed podpisaniem umowy ale dostałem warunek - możemy to dopisać ale następnego dnia w nowych cenach +500 zł do metra.
@the-dzbankers96: Tak, jest szansa na wyrobienie się do 30 września, bank deklaruje dwa tygodnie, ale oczywiście gwarancji nie ma. Wniosek składa się przez wideo rozmowę. Możesz to zrobić przez stronę banku https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/bezpieczny-kredyt.html lub przez pośrednika - jeśli potrzebujesz to mogę w tym pomóc. Czasami jest wtedy trochę szybciej, ale nie mogę tego w 100% obiecać.

W przypadku umowy o pracę zaświadczenie jest dostępne tutaj https://www.velobank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/D5CBAE71725E6CACF73E9A0F6E642D92A88251FF36ED572E4A940C60DB84F63A

Bank do wydania decyzji będzie też