Wpis z mikrobloga

Ostatnio żaliłem sie kumplowi że już #!$%@? mnie to że nie wiadomo jak bym sie starał to ze zwykłej #!$%@? pracy wyciągam z 3500 tys zł na rękę, i że gdzie szukam pracy i nie wiadomo czego oczekują to właściwie wszędzie tą samą stawke proponują, i mówię mu ze jak #!$%@? programiści za siedzenie w domu w piżamie dostawają 15 tys na łape, do tego większość czasu nie robiąc nic, sfrustrowany zacząłem opowiadać jakie ja musze akrobacje w pracy robić za takie grosze a tu takie lecenie w #!$%@?... Kumpel tylko z delikatnym uśmiechem złapał mnie za ramię i powiedział: "zawód programisty 15k nie istnieje". Ja sie patrzę na niego i w sumie zastanawiam sie czy źle go zrozumiałem czy co xd a on dalej że nie ma takiego czegoś jak programista i to wszystko jest po prostu fikcją. Ja sobie myślę no #!$%@? debil, ja się wyżalam jak ostatnia #!$%@? a on gada od rzeczy... jednak on zaczął intensywnie mi tłumaczyć wszystko po czym wyciągnął telefon i pokazał swoje baity wpisy na wykopie ze screenami rzekomych przelewów na 15k xd pytam się po co to robi a on tylko "nie wiem, wszyscy tak piszą, znam osobiście typa który w pracy fizycznej idzie do kibla i szybko robi wpis o programowaniu oraz załącza screena ostatniego przelewu, oczywiście wszystko zmyślone". Widząc to wszystko byłem troche zmieszany i nie wiedziałem jak zareagować, aczkolwiek muszę przyznać że imponowały mi wpisy kolegi dotyczące programowania, najlepsze że ludzie łykali to a niektórzy sami odpisywali na temat programowania i wrzucali zdj przelewów, kolega od razu uprzedzał ze to wszystko tez baity. W pewnym momencie #!$%@?łem się trochę i sie go pytam czy chce mi powiedzieć że oni też wszyscy zarabiają po 3500 tys na reke na miesiąc? On od razu spokojnym głosem i pewnym ruchem łapiąc mnie za dłoń odpowiedział mi że oczywiście, po czym rozpiął mi przyporek i zwalił konia w parku pod koszulą.
#programowanie #it #programista15k
Francesco123 - Ostatnio żaliłem sie kumplowi że już #!$%@? mnie to że nie wiadomo jak...

źródło: temp_file4607485847711191052

Pobierz
  • 5