Wpis z mikrobloga

@SzycheU: Bo byli lepiej ogarnięci, wykształceni, pracowici i skłonni do samorozwoju niż reszta chłopstwa takiego jak ty dzisiaj na przykład, które swoje życiowe frustracje rozładowuje na Żydach. Podjudzani przez różnej maści właścicieli ziemskich i szlachtę, którym było to na rękę, bo znaleźli sobie kozła ofiarnego dla plebsu.
@SStoumer: Jeszcze nie jestem na tym etapie Biblii, ( chociaż jak zaczynałem czytać to nie wiem czemu zacząłem sobie na Księgach Królewskich, niech żyje chronologia )
a po drugie to HaSzem to jedno z imion Boga czy co innego?
"pogromy Żydów nie mialy miejsca, a na pewno nie w wykonaniu Polaków".


@Precypitat: pogromy to nie spalenie stodoły w Jedwabnym czy uczestnictwo w holocauście, nie myl pojęć

Pogromy były nawet w Polsce - w przeciwieństwie do przypisywanego nam Jedwabnego i współuczestnictwa w holocauście (nagle okazuje się że Niemcy to naród niewinnych, holocaust to jacyś naziści z ciemnej strony księżyca w kooperacji z Polakami)

Różnica jest taka że dziś nikt nie prześladuje
wykopki: "pogromy Żydów nie mialy miejsca, a na pewno nie w wykonaniu Polaków".


też wykopki: pic rel.


Ha tfu.


@Precypitat: Miały miejsce i nie ma co tego ukrywać.

Należy sobie natomiast zadać pytanie, czemu mówi się najczęściej tylko o pogromach żydów, bo jakoś innych grup etnicznych jakoś większość nacji tak nie eradykowała.
Nie bez powodu od tysięcy lat byli oni tępieni i gnębieni gdzie się da ¯\(ツ)/¯


@SzycheU: Dlatego mnie rozwala jak nawet nie dyskutuje się nigdzie o przyczynach też Holokaustu ale wcześniej dosłownie wieków ich wypędzania - w Niemczech żydów już prawie nie było gdy wybuchła WW2 @Precypitat

Bo byli lepiej ogarnięci, wykształceni, pracowici i skłonni do samorozwoju niż reszta chłopstwa takiego jak ty dzisiaj na przykład, które swoje życiowe frustracje rozładowuje
Pobierz Saeglopur - >Nie bez powodu od tysięcy lat byli oni tępieni i gnębieni gdzie się da ¯...
źródło: aqx7Llmb_700w_0