Wpis z mikrobloga

FOMO na pełnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@opewnieJerzy: YOLO, FOMO to gdy idziesz na imprezę gdy ci się nie chce ale jeszcze bardziej nie chcesz żeby inni się dobrze bawili bez ciebie.
  • Odpowiedz
  • 3
@avatarr: STANDARDY ZAWODOWE POŚREDNIKÓW W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI USTALONE PRZEZ POLSKĄ FEDERACJĘ RYNKU NIERUCHOMOŚCI
§ 23. Pośrednik może wykonywać usługę pośrednictwa na rzecz obu stron transakcji.

Jest to nie tylko dozwolone ale i etyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: gdzie można znaleźć te standardy?
Ciekawi mnie w jaki sposób definiują tam usługę pośrednictwa. Zazwyczaj w umowie pośrednik zobowiązuje się do działania na rzecz usługobiorcy (tutaj już budzi moją wątpliwość czy da się wykonać taką usługę dla obu stron - kupujący chce kupić tanio, sprzedający chce sprzedać drogo, jest konflikt interesu). Po drugie pośrednik zobowiązuje się do dążenia do zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Jeśli pośrednik nie chce okazać mieszkania bez umowy
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz:

§ 23. Pośrednik może wykonywać usługę pośrednictwa na rzecz obu stron transakcji.


na szczęście już niedługo - dokładnie z uwagi na te argumenty podniesione przez Mirka powyżej. Zresztą najciekawsze jest to, że niemal żaden pośrednik nie jest w stanie merytorycznie tego uzasadnić, a potencjalne próby kończą się... zabawnie. Ze 2 lata temu reprezentowałem klienta pozwanego przez pośrednika (kupujący, który nie miał podpisanej umowy z pośrednikiem, a pośrednik i tak domagał
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: nie ugrał, ale głównie przez absolutnie beznadziejnego pełnomocnika. w tej sprawie był potencjał na wygraną w oparciu o bezpodstawne wzbogacenie, natomiast jak Twoje interesy reprezentuje ktoś, kto ogranicza się do wklejania jedynego wyroku zasądzającego w mocno odmiennym stanie faktycznym i przez 2 instancje forsuje "TU JEST TAK SAMO, DEJ HAJS" - no to nie miało prawa się udać xD
  • Odpowiedz
Dawno nie widziałem czego równie głupiego.


@KromkaMistrz: ja widziałem oszukanych 100 osób na fikcyjne mieszkania i zadatki które wpłacali nie widząc nic poza zdjęciami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Karoleer:

Ze 2 lata temu reprezentowałem klienta pozwanego przez pośrednika (kupujący, który nie miał podpisanej umowy z pośrednikiem, a pośrednik i tak domagał się hajsu za "skojarzenie stron umowy/działanie nie na rzecz sprzedającego, LECZ NA RZECZ TRANSAKCJI XD). Standardowo, sąd na początku pyta o możliwość ugody, powód odpowiada wymijająco, ja natomiast odczytuje naszą propozycję - X zł dla powoda


w tej sprawie był potencjał na wygraną w oparciu o bezpodstawne wzbogacenie
  • Odpowiedz
@Dutch: kazaliśmy, ale nie rozumiał ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, dokładnie o ten wyrok chodzi - tam właśnie kluczowe było to zwodzenie pośrednika, to czyniło cały ten wyrok słusznym i logicznym. natomiast w mojej sprawie było o tyle inaczej, że mój klient skontaktował się z pośrednikiem, powiedział czego szuka, ten umówił spotkanie z wynajmującym, spotkali się i dobili targu, po czym chwilę po spotkaniu pośrednik rzucił hasłem
  • Odpowiedz