Wpis z mikrobloga

1. bądź mną
2. w 2018 udaje się się uzbierać 100k oszczędności
3. mieszkania 3-pokojowe, 4-pokojowe które ci się podobają np. na Olimpia Port chodzą po 500k, wydaje ci się to niesamowicie dużo
4. wstrzymaj się z zakupem, bo w sumie lepiej uzbierać więcej, a spadkowicze mówią że kryzys idzie i nieruchomości będą tanieć i ogólnie wszystko jebnie
5. w 2020/2021 miej następne 100k oszczędności ale na hajpie #!$%@? to wszystko w #kryptowaluty
6. we #wroclaw ogłasza się, że została sprzedana ostatnia działka pod zabudowę na Kępie Mieszczańskiej, która jest dla ciebie idealnym miejscem
7. czekaj na rozpoczęcie inwestycji jak pies z wywalonym językiem
9. inwestycja startuje, ale mieszkania które cie najbardziej interesują są po milion, po 700 tys., ale te trochę gorsze, które ewentualnie można by wziąć są w zasięgu ręki
10. w międzyczasie wirus, wojna
11. wstrzymaj się, bo spadkowicze mówią że teraz to już na pewno #!$%@?
12. ceny stoją lub idą lekko w dół
13. minister ogłasza BK2%, jesteś teoretycznym beneficjentem, więc znów czekasz na rozpoczęcie programu bo głupotą nie skorzystać
14. program startuje, mieszkania te gorsze które były brane pod uwagę są powyżej 700k, więc nie możesz ich kupić korzystając z BK2%
15. szukaj jakiegokolwiek mieszkania wybudowanego powyżej 2000 r.
16. nie ma mieszkań na rynku, jedyne na co cię teraz stać to babciny prl w bloku 1975 [picrel https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-do-remontu-w-dobrej-lokalizacji-ID4mHt0]
17. brak punktu 8
18 brak profitu, depresja

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredyt2procent
  • 61
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: jesteś odklejony przecież na każdego musi stać na mieszkanie w dużym mieście. Ja wiem że mnie nie stać jestem z rodziny robotniczej i wybuduje się gdzieś na wsi za kredyt prowadząc dalej swój robaczy żywot xd
  • Odpowiedz
  • 7
@klozi: to kogo stać? skoro ludzie kupują? nie stać ich więc biorą na kredyt, więc ich stać...inna sprawa że ja akurat jestem ten mityczny gość z IT i zarabiam po 20k więc jestem w stanie w 2 lata odłożyć powiedzmy że te 100k, tylko co z tego jak co odłoże to o tyle ceny rosną, a teraz to jeszcze i mieszkań ubywa
  • Odpowiedz
  • 1
@Mrocznyeniu: tak, ukrytą trochę ale mam załamania co kilka miesięcy jak mi coś złego się przytrafia...taka sinusoida trochę...teraz jak piszę te słowa to jest lepiej ale 2 tygodnie temu nie byłem w stanie z łóżka wyjść
  • Odpowiedz
  • 1
@Kutafonix215: najpierw zyskałem, później straciłem, zyskałem i straciłem...obecnie na minusie, ale czekam na kolejny hype za rok, dwa i nawet trochę dokupuje dalej...włożyłem jakieś 170k w sumie przez te lata, a obecnie warte chyba 90 parę
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: jeżeli masz do kogoś pretensje że nie przewidział covidu, wojny u somsiada, wakacji kredytowych i kroplówki 2%, no to następnym razem radzę iść do wróżki, a nie na wykop xD

A jeżeli znajdziesz kiedykolwiek idealne mieszkanie dla siebie, to nie patrz na cene i je po prostu bierz. Bo takie mieszkanie to nie żadna inwestycja tylko konsumpcja, i będziesz tam mieszkał następne 10-15 lat minimum. Chyba nikt normalny nie siedzi
  • Odpowiedz
  • 0
@Mrocznyeniu: no, piszę na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no, do lekarza nie pójdę, bo nie jestem w stanie uwierzyć że ktoś może być sprytniejszy ode mnie w tych gadkach psychologicznych, sam znam te sztuczki dlatego byłaby to strata czasu i pieniędzy, jak już się wybiorę (no a 2 tygodnie temu byłem bliski temu) to tylko po to żeby dostać jakieś proszki ale terapii nie potrzebuje,
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: ja mam trochę podobnie. Trochę, bo nie tyle byłem spadkowiczem co byłem za młody by odłożyć jakiś sensowny wkład przed 2020. A potem przyszła obawa o stabilność zatrudnienia podczas koronki, zerowe stupki, inflacja. W międzyczasie zmieniłem pracę, ale zanim dostałem umowę na stałe i odłożyłem trochę grosza wjechały wysokie stupki i staćby mnie było na max kawalerkę. Z kolei teraz, gdy weszła BK 2% za późno wiadomo było jak liczyć
  • Odpowiedz