Wpis z mikrobloga

@illmatic: Co do zasady (bo dużo zależy od umowy przedwstępnej) można dochodzic zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem. W takim wypadku orzeczenie sądu zastępuje oświadczenie sprzedającego i dochodzi do zawarcia umowy przyrzeczonej. Można też dochodzić zwrotu zadatku jeśli był zastrzeżony, dochodzić odszkodowania itp.
  • Odpowiedz
@Haxxor z tego co mówił mi notariusz to bujanie się z sądami może potrwać nawet 2 lata, a w sytuacji opa to pewnie wystarczy, żeby sprzedający wyskoczył z dwukrotnej wielkości zadatku, a w banku po prostu nie uruchamia się kredytu.
  • Odpowiedz
@illmatic: Zależy, z jakich powodów, ale generalnie umowa przedwstępna notarialna to już prawie przeniesienie własności przy założeniu spełnienia pozostałych warunków. Można sądowo przymusić, ale trzeba czekać ze 2 lata - może warto o tym wspomnieć sprzedającemu, że nie sprzeda tej nieruchomości komuś innemu, a niezależnie szybko złożyć do sądu wniosek o udzielenie zabezpieczenia poprzez odpowiedni wpis do KW, aby przyblokować sprzedającemu sprzedaż nieruchomości komuś innemu. I niech sprzedający buja się przez
  • Odpowiedz
Co w przypadku gdy nie dochodzi do porozumienia stron na akcie notarialnym z umowa przyrzeczona z winy sprzedającego w przypadku gdy kupujący ma już umowę kredytowa podpisana?


@illmatic: @KromkaMistrz: Każda umowa kredytowa ma określony termin na wypłatę kredytu. Brak wypłaty kredytu w określonym czasie skutkuje rozwiązaniem umowy. Poszczególne umowy mogą mieć też inne postanowienia w tym zakresie.

Od umowy kredytowej można również odstąpić w ciągu 14 dni od jej podpisania.
  • Odpowiedz