Wpis z mikrobloga

@enten uzależnieni raczej nie, przynajmniej w kręgu, który znam. Kawa jest łatwo dostępna i raczej duża część społeczeństwa wali kawę do śniadania, nie tylko programersi. U Nas jest team kawowy, ale też jest team yerba-mate i energetyki. Kawa w biurze jest za free, więc czemu nie korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
uzależnieni raczej nie, przynajmniej w kręgu, który znam. Kawa jest łatwo dostępna i raczej duża część społeczeństwa wali kawę do śniadania, nie tylko programersi. U Nas jest team kawowy, ale też jest team yerba-mate i energetyki. Kawa w biurze jest za free, więc czemu nie korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Ruski_Metanol: Wali kawę do śniadania... podmień na kokainę i masz kontekst.
A tak poza tym ja też
@enten tak, ludzie jako gatunek ogólnie lubią szybkie i latwe zastrzyki dopaminy (stąd choćby taka popularność tik toka) i tak, technicznie kawa jest narkotykiem, ale jest kilka zasadniczych różnic przez które zwyczajowo nazywa się ją używką a jej użytkowników kawoszami a nie ćpunami xD Kawa działa stymulująco na OUN, uzależnia I z czasem wymaga zwiększania dawki, dlatego wyczerpuje definicję narkotyku ale nie działa szkodliwe na zdrowie człowieka a wręcz prozdrowotnie. Poza tym
Gloryfikowanie całej ceremonii przyjęcia substancji, dbanie o jej jakość, bawienie się w różne metody ekstrakcji i ich porównywanie, a nawet dopijanie ostatnich kropel by nic się nie zmarnowało.


@enten: Kurczę, coś w tym jest, szukałem ostatnio ekspresu do domu to wpadłem w kawiarski wir na youtubie i jest kropka w kropkę tak jak mówisz xD. Jakieś mody na kiju na arduino które trzymają równiutką temperaturę na grzałce żeby przypadkiem nie wydobyć