Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś rozwiązania do katalogowania produktów wraz ze zdjęciami oraz krótkim opisem. Ktoś poleca jakieś rozwiązanie?

Dokładnie zależy mi na czymś w rodzaju bazy danych jedzenia/picia, które kupuję w różnych sklepach i informacji o tym czy warto takie coś kupić/zjeść ponownie czy też nie.
Widzę to mniej więcej tak: wybieram sobie kategorię jedzenie lub picie, a potem odpowiednią podkategorię typu: naleśniki, kiełbasa, szynka, pasta, ryba, frytki itp, po czym w odpowiedniej podkategorii wyświetla mi się lista wszystkiego co do tej pory spróbowałem ze zdjęciem opakowania, nazwą produktu itp oraz właśnie krótkie info czy kupować czy odpuścić bo było paskudne i szkoda kasy na to xD

Nie chce mi się bawić w zakładanie jakichś stron i prowadzeniu czegoś w rodzaju bloga. To ma być tylko dla mojego użytku i tylko do mojego wglądu.
Są do tego jakieś apki na Androida? Myślałem też o Excelu, ale nie wiem czy dam radę tam zrobić takie kategorie i podkategorie, a dopiero po wybraniu odpowiedniej, żeby wyświetlało mi listę właściwych produktów wraz z fotkami - tu zakładam, że fotki trzeba byłoby umieścić na jakimś serwerze Google czy OneDrive, a nie trzymać w samym pliku.
No i gdyby dało się to ogarnąć faktycznie w Excelu, to byłoby zajebiście, bo plik byłby zawsze zsynchronizowany i dostępny z dowolnego urządzenia/miejsca.

#zakupy #jedzenie #android #programowanie #excel #problemypierwszegoswiata #firstworldproblems
  • 4
  • Odpowiedz
@Lookazz: kategorie to zawsze najgorsza sprawa. Dobor kategorii to bardzo trudna sprawa i mozesz miec problemy z przypisaniem, bo nagle cos się lapie do dwoch czy trzech jednocześnie. Lepiej posluzyc sie tagami. Bo wtedy mozesz mieć w kilku kategoriach jeden produkt.
  • Odpowiedz