Wpis z mikrobloga

@czlowiekbutelka: Afera ujrzała światło dzienne na wiosnę 2012 r., GIS ujawił listę po roku walki różnych organizacji z nimi (na wiosnę 2013 r.). A Główny Inspektorat Weterynarii stwierdził, że ludzie mogą go cmoknąć w pompkę i listy nie ujawni, więc nie dostaliśmy producentów m.in. wyrobów mięsnych, mleczarskich i przetwórstwa rybnego.

- Nie mam powodu nie ufać wyspecjalizowanym instytucjom kontrolnym, które twierdzą, że na jakość żywności i bezpieczeństwo zdrowotne konsumentów nie miało
@mjjm widzisz, czyli analogicznie teraz powinni ujawnić listę piekarni? Odpowiedzialny za produkt jest ten kto go importuje i wprowadza na rynek a niestety dla twojej narracji, w sprawie zboża były to m.in. państwowe firmy i agencje. Nie mówiąc o skali zjawiska, które doprowadziło do bankructwa setki rolników.
widzisz, czyli analogicznie teraz powinni ujawnić listę piekarni?


@czlowiekbutelka: Tak, analogicznie powinniśmy za rok dostać listę piekarń.

I nie wiem co masz na myśli mówiąc o mojej narracji.
@czlowiekbutelka: No to mieszasz. Chodzi Ci o listę firm, które sól wypadową/zboże techniczne z pełną świadomością wprowadzały na rynek, czy o firmy, które sól/zboże techniczne/mąkę ze zboża technicznego kupowały i używały do produkcji?
@czlowiekbutelka Sprowadzać mogą sobie ile chcą, to prywatne firmy zrobiły ze zbocza technicznego nadającego się do mieszania z betonem, zboże spożywcze i to właśnie Polscy przedsiębiorcy powinni ponieść konsekwencje, akurat w tym przypadku Jarek Kaczyński z Mateuszkiem przy piecu nie stali i wam nie lepili chleba z mieszanką - oni pozwolili wjechać do kraju plonom wyraźnie oznaczonym i służącym do konkretnych celów w przypadku krajów Unii.

To tak jak by oskarżać rząd
@Njal: Przecież o to chodzi w moich wpisach, to nieudolność władzy doprowadziła do tego że zboże zostało sprowadzone. Obstawiam nawet że oni sprowadzali dobre zboże opisane jako techniczne byle przez granice przeszło.
@Duszqable: W którym miejscu pisałem coś o winie lub braku winy Tuska?
Sprostowałem informację jakoby temat soli wypadowej dotyczył Czechów, a nie Polaków oraz wyjaśniłem, że w 2012 GIS nie ujawnił listy firm wykorzystujących sól wypadową do produkcji żywności.