Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w dobrych osiągnięciach na giełdzie?
Płacenie wysokich podatków

Podatek od zysków kapitałowych to największe żydostwo jakie istnieje w polskim systemie podatkowym, aktualnie jest sierpień, a według mojego kalkulatora - zapłacę już około 60k samego podatku od zysków kapitałowych

a co najgorsze
- spieniężyłem jedynie część mojego portfela, więc jak tak dalej pójdzie to zapłacę nie 60k a 100k+ podatków
- dojdą do tego jeszcze dywidendy i oczywiście podatki od dywidendy
- posiadam też trochę gotówki (ok.100k) na koncie oszczędnościowym "na czarną godzinę" z czego też na bieżąco są odprowadzane podatki
- nie mówiąc już o podatkach, które zapłacę jako przedsiębiorca (ale które zdecydowanie łatwiej ominąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

W dodatku nie widziałem, żeby jakakolwiek partia mówiła o usunięciu tego podatku, bo w końcu takich "krezusów" jak ja to trzeba #!$%@?ć podatkami, 800+, a 13 i 14 emerytury same się nie wypłacą

żydomasonerski podatek od tego, że komuś w życiu się powodzi, żebyś czasami polaczku się nie rozbestwił za bardzo

#gielda #podatki ##!$%@?
niochland - Wiecie co jest najgorsze w dobrych osiągnięciach na giełdzie?
Płacenie wy...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 12
@maniek74: może i taki podatek istnieje gdzie indziej i może jest wyższy ale zgadzam się, że jest #!$%@?. Nie dlatego, że muszę go płacić ale dlatego, że utrudnia reinwestowanie.

IMHO powinien działać tak, że zyski są nie opodatkowane dopóki nie wypłacisz pieniędzy od maklera. W ten sposób mógłbyś łatwiej pomnazac pieniądze na kolejnych trendach, korzystając bardziej z procentu składanego a podatek zapłacić na końcu.