Wpis z mikrobloga

Byłem dziś #motocykle na trasie Transfogaraskiej. Trasa zapewne bardzo fajna, ale cały urok popsuła masa rumuńskich turystów (mają tu długi weekend). Ostatnie kilka kilometrów podjazdu to był korek, który stał w miejscu. Na górze stragany, knajpy, atrakcje. I jeszcze większy korek, z którym nawet policja nie mogła sobie poradzić. Południowa część trasy mniej spektakularna, ale dużo fajnych zakrętów i fajna droga przez las. No i niestety w lesie dużo zatrzymujących się samochodów, by zrobić zdjęcie niedźwiedziowi. A spotkałem je może w 5 czy 6 miejscach. Południowa strona to też słabszy asfalt, więc tempo raczej nie jest zbyt szybkie. Czy to najwspanialsza trasa w Europie? Nie wiem, nie sprawdziłem wszystkich pozostałych ;)
fotograf_warszawiak - Byłem dziś #motocykle na trasie Transfogaraskiej. Trasa zapewne...

źródło: 20230814_215308

Pobierz
  • 11
@fotograf_warszawiak byłem tydzień temu ale nie wiele widziałem bo jechałem w ulewie,a co do niedźwiedzi to myślę że one są tam uwiązane jako atrakcja dla turystów i nie mają nic wspólnego z dzikością tego miejsca. Z całego wyjazdu do Rumuni zrobił na mnie wąwóz bicaz .
Czy to najwspanialsza trasa w Europie?


@fotograf_warszawiak: najwspanialsza?

Z wideo które widziałem fajniejsze są we Francji, czy Włoszech w Alpach np.

W samej Norwegii masz kilka ładniejszych np Lysebotenvegen czy trasa w koło Jotunheim. Jeśli nie lubisz tłumów, to szczególnie polecam.
ja jeszcze rozumiem że ktoś "nigdzie" nie był, trafia do rumunii - no wow, super trasa

ale po wizycie w alpach? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ligniperdus: tym bardziej, ze w Alpach na stosunkowo niewielkiej przestrzeni masz SETKI zajebistych przeleczy. do wyboru do koloru. w wielu miescach zageszczenie drog jest bardzo duze. w samej szwajcarii masz w promieniu 50km Susten, Grimsel, Furka, Gottard.