Wpis z mikrobloga

@bezprzypau: ale jak jest prywatne w dodatku płatne forum np dla marynarzy czyli ludzi którzy do normalnej pracy się nie nadają. To wykopki szczaja z zachwytu. Za wiedzę się płaci i próby tłumaczenia się przed sobą że on pewnie mało wie, są słabe z Waszej strony. Pozdrawiam.
jak można być tak antypatyczną społecznością jak to forum.


@Mtsen: łoo paaanie, to żaden wyjątek. Mi na jednym z for, na którym bylem dość aktywny, gość napisał PW z poleceniem wręcz, żebym takiemu a takiemu nie pomagał, bo on go nie lubi bo coś tam. Wszystko mi opadło...
@bezprzypau: kiedyś mocniej się udzielałem na elektrodzie, wiele tematów wyjaśniałem i dawałem rozwiązania w zakresie serwisu iPhone, wiesz jaki był z tego zwrot? ZEROWY a nawet dopłaciłem do tego kilka złotych. Kilka razy miejsce miały pretensje że jak śmie śmieć imputować dotarcie do rozwiązania nakładem własnej pracy, mam dać gotowca! Tyle w temacie darmowej wiedzy, błędem jest odpisywanie bo to daje pożywkę do gównotematów jak ten :)
@bezprzypau: To jest taki mindset, który na szczęście wymiera. To są chamy wychowane w PRL-u, z naleciałościami umysłowymi z tamtej epoki. Dzisiaj każdy młody zna angielski, wejdzie sobie na jakiegoś reddita, discorda czy electronicsstackexchange i normalnie uzyska poradę i sam też w ten sam sposób za jakiś czas odpowie, gdy z amatora przejdzie na pro.

Na elektrodzie masz niedorobionych biedafrustratów którymi prawdziwy rynek się nie interesuje, bo ich wiedza jest na
Pobierz CXLV - @bezprzypau: To jest taki mindset, który na szczęście wymiera. To są chamy wyc...
źródło: OccsX
@Alpharius: Dlatego ten kraj tak wygląda jak wygląda. Wszyscy srają jacy, to oni są mądrzy. Jak przychodzi, codo czego, to wszystko sprowadzane jest zagranicy, bo nasi nic nie potrafią ;)
@blargotron: z tym, ze symulatory elektroniki sa drogie sie nie zgodze - CERN rozwija KiCADa ktory jest naprawde spoko programem do projektowania elektroniki i jest wolnym oprogramowaniem uzywanym w ich zderzaczu, z reszta z CFD podobnie - najlepszy solver to OpenFOAM, kwestie mechaniczne/elektryczne to tutaj rzadza niestety oprogramowania zamkniete, choc wiele firm i tak korzysta z np. CalculiXa zeby nie wydawac na licencje HPC Abaqusa. Co do czesci ze Stallmanem, Torvaldsem
bo każdy wychowanek potwierdza Twoją ekspercką wiedz.e


@gregor40:

Wiedzę potwierdzają opinie klientów i to wystarczy.

Może te osoby są bucami. Jednak wyobraź sobie taką sytuację:

Jest Y osób, które potrafią wykonać czynność X. Zarabiają na tym określony pieniądz i biznes się kręci. Dlaczego mają rozsiewać wiedzę, żeby zmniejszać sobie bazę klientów? Jeszcze raz powtarzam - jeżeli robią dobrą robotę, to mają dobre opinie i polecenia. Nie muszą robić nic innego.

1.
@mvmxks:

tym, ze symulatory elektroniki sa drogie sie nie zgodze - CERN rozwija KiCADa ktory jest naprawde spoko programem do projektowania elektroniki i jest wolnym oprogramowaniem uzywanym w ich zderzaczu


Znaczy się symulatory to nawet standardowe w branży są chyba otwarte typu PSPICE, chodziło mi jakis świecący interfejs do tego, bo spice to program konsolowy. Z KiCADa coś tam korzystałem, ale nie dużo, i nie znam ani go zbytnio, ani nic
, i oprogramowanie też jest kosztowne i czasochłonne. To nie jest tak, że programiści mamy magiczny guzik robiący wszystko, jak sobie czasem myślą managerowie


@blargotron: nie chodzilo mi o to, ze oprogramowanie tworzy sie samo, nie to co hardware (klikanie w kakuter? co to za praca), a o to, ze przy hardware jest faktycznie duzo wiecej procesow typowo mechaniczno/producyjnych wymajacych wiecej miejsca/energii/pracownikow, przez co koszty rozwoju statystycznego hardware sa nieporownywalne do