Wpis z mikrobloga

Ze względu na różne doświadczenia i też przede wszystkim zdobytą przez lata wiedzę na temat szeroko pojmowanej duchowości, chodzi mi po głowie, żeby założyć kanał, gdzie wyjaśniałbym różne religijno-ezoteryczno-duchowe kwestie. Oczywiście w ramach tego, co wiem, bez prób kreacji sekty, kultu czy robienia ludziom wody z mózgu. Z tego co widzę, choćby tematy ezoteryki bądź okultyzmu są tak bardzo spaczone, przeinaczane oraz przedstawiane po prostu w nieznośnej estetyce kiczu, że nie sposób dokopać się do wartościowych, łatwo przyswajalnych treści na polskim YT (oczywiście z angielskim jest nieco lepiej).

#duchowosc #religia #medytacja #buddyzm
  • 15
@budep: Ale wiesz, że w obecnym czasie każdy sobie może założyć kanał i sobie gadać, najwyżej się tego nie ogląda. Rozumiem, że pytasz o sensowność takiego działania. Więc powiem tak, jeśli wiedza, którą masz w głowie przekłada się jakoś na twoje życie, to jest sens, w innym wypadku będziesz jak profesor na uczelni, który wykłada pewien materiał, który nie ma przełożenia na rzeczywistość. W obszarze twoich zainteresowań polecam ten kanał: https://www.youtube.com/@masteryourlifeizabela
@Nemo24: "jeśli wiedza, którą masz w głowie przekłada się jakoś na twoje życie, to jest sens, w innym wypadku będziesz jak profesor na uczelni, który wykłada pewien materiał, który nie ma przełożenia na rzeczywistość" okej ale co z tego. Jeśli gość ma takie zainteresowanie jakie ma i chce się podzielić wiedzą to czemu ma tego kanału nie zakładać. Przecież np. ktoś może lubić historię i założy o niej kanał. To co
@Nemo24: Ja też nie rozumiem Twojego komentarza, nawet w kontekście, jak rozumiem, praktycznego zastosowania nauk duchowych. Przecież byli tacy jak Allan Watts, którzy nie umieli tego zaimplementować w swoim życiu, a pomagali innym krzewiąc (teoretyczną) wiedzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dan188: @budep Nie wiem konkretnie o czym miałby być ten kanał. Rozumiem, że o medytacji, duchowości? No to, jak ktoś udziela jakiś wskazówek, to powinien być praktykiem. Chyba, że chcesz analizować jakieś symbole religijne czy coś w temacie historii wierzeń, to inna sprawa. Dla mnie niepotrzebny jest kolejny kanał, gdzie gościu będzie mówił piękne rzeczy z duchowości, a jego życie będzie w rozsypce (Allain Watts zmarł z przepicia).
@budep: Ostatnimi czasy w polskim internecie pojawiło się kilka ciekawych źródeł czerpania wiedzy na te tematy. Idea jest jak najbardziej zasadna natomiast fajnie gdyby te treści się nie powielały. Jest kilka interesujących obszarów, których jeszcze nikt nie eksploruje w polskim internecie/youtubie
@oniricsunset: Okultyzm i ezoteryka, nauki tajemne, hermetyzm, próba odpowiedzi na pytania co jest po śmierci, skąd jest zło etc w odniesieniu do wiedzy zawartej w tych naukach. Albo co to znaczy być wtajemniczonym, jasnowidzącym, dlaczego okultyzm kojarzy się pejoratywnie i wiele innych. Tak mniej więcej to sobie wyobrażam.