Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Androo: Incline walking na bieżni. Trudno mi stwierdzić, czy trening siłowy miał jakiś wpływ na mój progress w górach, ale odkąd zacząłem chodzić, a potem biegać pod górę to zaliczyłem spory progress.
@Androo: Całkiem przyzwoicie rzeczywiście, ale ja sobie to programowałem w sposób dostosowany pod swoje możliwości i tak też polecam zrobić.

Po siłowym 90% mojego cardio w tym roku to było chodzenie pod górkę.
@Androo Wchodź bokiem z takim krzyżowaniem nóg. Ja wiem ze to brzmi głupio, ale tego nauczył mnie kolega taternik. Dzięki temu pracują wszystkie mięśnie uda i człowiek mniej się meczy. Wchodzenie „czołowo” jest bardziej obciążające, bo angażuje wyłącznie mięsień prosty uda.
Wchodzenie „czołowo” jest bardziej obciążające, bo angażuje wyłącznie mięsień prosty uda.


@jasamek: tak, a dwójki, pośladki czy łydki idą wtedy spać, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Androo: z własnego doświadczenia wiem, że nic nie poprawia kondycji jak właśnie chodzenie po górach, więc jeśli chcesz wchodzić na szczyty bez zadyszki, to po prostu musisz częściej jeździć w góry :D do tego ja jeszcze dorzuciłam trening progowy na bieżni (szybki chód z dużym pochyleniem) i progres w ciągu ostatniego pól roku jest bardzo duży
@rozowy_dzban: Wiadomo, ale co tydzień nie dam rady chodzić po szlakach chociaż daleko nie mam ;)

Obmyslilem patent, ładuje z 10-15kg do plecaka i wchodzę na ławeczkę raz prawa raz lewa nogą. Powiem Ci że daje w kość