Wpis z mikrobloga

Rozumiesz to słowo?

Bo wyskakujesz z zupełnie innymi rzeczami z dupy.


Widać, że konfederata xD


@Duszqable: typowy wykopowy komuch - znalazl na szybko slowo ktore mu sie wydaje, ze trudne i mysli, ze jedyny na swiecie je rozumie xD
Niczego to nie ogranicza, jedynie dodaje niepotrzebnego posrednika, ale daje takim niewolnikom zludzenie, ze ktos nad nimi czuwa i ustawa zapewnia bezpieczenstwo.
Taka sama transparentnosc mozna zapewnic innymi metodami, nie wymagajacymi bankow,
tylko przeciwdziałanie finansowania kampanii pod stołem


@apee: Rozwiń ten temat. W jaki sposób zapobiega to ukrywaniu wydatków w stylu: Zrobię wam 10k plakatów ale zapłacicie za 5k a reszta pod stołem. Albo. Zaplanujemy referendum w czasie wyborów dlatego państwo musi płacić za kampanię partii rządzącej. Weź nie żartuj. Prawo w Polsce jest dla leszczy.
@yhbgrobdoivbvwamsv:

typowy wykopowy komuch - znalazl na szybko slowo ktore mu sie wydaje, ze trudne i mysli, ze jedyny na swiecie je rozumie xD


Dla was każdy co nie jest za konfa to komuch. Nie znalazłem na szybko, to było clue problemu dlaczego gotówką jest w takiej sytuacji #!$%@? rozwiązaniem, a Ty zacząłem pisać o wszystkim innym tylko nie o tym.

Niczego to nie ogranicza, jedynie dodaje niepotrzebnego posrednika, ale daje
@yhbgrobdoivbvwamsv Ale oszustwa bezgotówkowe wymagają większej wiedzy i sprytu. To już trzeba umieć zrobić i byle Ziutek tego nie ogarnie. A łapówkę w gotówce może dać byle Rysiek w kapeluszu. W 100% nie da się wyeliminować korpucji i przestępstw, ale chodzi o ich maksymalną minimalizację. Tak to działa w cywilizowanych krajach, chociaż wiem, że wy zapatrujecie się na Rosję i nie dziwi mnie, że cywilizacja i transparentność finansów jest dla Was szokiem
@bastek66 Olaboga chciałoby się robić wałeczki na podatkach i oszukiwać, a potem wymagać, żeby służba zdrowia dobrze leczyła, żeby dobrze opłacani nauczyciele uczyli dzieci itp. Olaboga na Zachodzie firmy płacą uczciwie podatki, mimo że są znacznie wyższe niż w PL. A dla polskich byznesmenów wciąż szokiem jest fakt, że w 2023 roku nie pozwalają #!$%@?ć na podatkach
Nie znalazłem na szybko, to było clue problemu dlaczego gotówką jest w takiej sytuacji #!$%@? rozwiązaniem, a Ty zacząłem pisać o wszystkim innym tylko nie o tym.


@Duszqable: uroiles sobie, ze jest gorszym, bo mysl, ze cos mialoby sie dziac bez wiedzy urzednika czy innej firmy nie miesci ci sie w glowie.

Tak to działa w cywilizowanych krajach.


@Duszqable: typowy zakompleksiony polaczek xD o skandalu korupcyjnym w EU nie slyszal
@yhbgrobdoivbvwamsv:

uroiles sobie, ze jest gorszym, bo mysl, ze cos mialoby sie dziac bez wiedzy urzednika czy innej firmy nie miesci ci sie w glowie.


Nie, tak poprostu to działa.
Jak chcesz coś ukryc to unikasz urzędnika. Skoro idziesz do polityki i jesteś uczciwy to co za problem zeby Cie organy państwowe sprawdzały?
Między innymi właśnie na to placimy podatki.
Ty chcesz ufać politykom na słowo? Na oświadczenie? Bez kontroli?

No
Jak chcesz coś ukryc to unikasz urzędnika.


@Duszqable: powiedzial piszac post pod nickiem zamiast nazwiskiem i peselem bez zgody urzednika.

Trudniej jest już to zrobić właśnie z bankiem albo urzędnikiem, bo tam masz cały system zabezpieczeń. Niedoskonały ale jest lepszy niż to co proponujesz.


@Duszqable: a jeszcze trudniej by bylo jakby urzednik musial osobiscie zatwierdzic kazdy przelew i transfer, oraz kazdy wydatek - czy jest zgodny z linia partii i