Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Która z tych opcji wydaje się najsensowniejsza?
24 lvl here, trochę późno rozmyślam o pójściu na studia (z informatyki), ale po szkole średniej musiałem iść od razu do gównopracy, bo niestety sytuacja rodzinna/prywatna tego wymagała i tak z roku na rok przekładałem tę decyzję, szczególnie, że nie do końca wtedy wiedziałem, w którym kierunku chcę się rozwijać.

Generalnie jestem raczej samoukiem, kodzę sobie w wolnym czasie, na Githubie staram się dokumentować swoje projekty, ale nie czuję, abym był jeszcze gotowy przez najbliższy rok do podjęcia pracy jako junior - stąd zastanawiam się co teraz począć ze sobą i swoim życiem.
Studia raczej traktowałbym jako poszerzenie horyzontów, poznanie ludzi o podobnych zajawkach i pewnie też dla papierka - dlatego celuję raczej w mniej prestiżowe uczelnie, aby nie zabierały aż tyle czasu, bo jednak wolę skupiać się głównie na nauce własnej + muszę na pewno pracować w międzyczasie, aby mieć hajs na utrzymanie

1. Studia dzienne + praca dorywcza w gównorobocie na część etatu, żeby się utrzymywać - od drugiego roku przejście na zaoczne + rozglądanie się za stażami w IT

2. Popracować w gównorobocie przez rok, odłożyć hajs na studia i zacząć za rok zaoczne + w międzyczasie próba załapania się do IT.

3. Olać w ogóle studia, pracować na razie w gównorobocie + cały czas cisnąć swoje projekty i szukać czegoś w IT

#informatyka #programowanie #studia #studbaza #pracait #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Która opcja wydaje się najsensowniejsza?

  • Opcja 1. 33.7% (34)
  • Opcja 2. 29.7% (30)
  • Opcja 3. 36.6% (37)

Oddanych głosów: 101

  • 15
  • Odpowiedz
nie czuję, abym był jeszcze gotowy przez najbliższy rok do podjęcia pracy jako junior


@mirko_anonim: nie denerwuj mnie. Wysyłaj CV i poluj na robotę (a nie na staż). Jak Twój kod działa to już masz robotę. Pokaż że potrafisz samodzielnie znaleźć sobie zadanie do zrealizowania, to nie będą się bali, że będziesz ciężarem dla managera. Zadbaj o dobrą prezencję i pokaż że umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie będą się bali
  • Odpowiedz
Generalnie jestem raczej samoukiem, kodzę sobie w wolnym czasie, na Githubie staram się dokumentować swoje projekty, ale nie czuję, abym był jeszcze gotowy przez najbliższy rok do podjęcia pracy jako junior - stąd zastanawiam się co teraz począć ze sobą i swoim życiem.


@mirko_anonim: Trzeba Ciebie oprawić w ramki i pokazywać wszystkim tym od "pójdę na studia tam zrobią ze mnie #programista15k" ;)

Opcje ja wybrałbym pierwszą.
Tzn. sam podobnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Opcja 1. Np. swego czasu, czyli około 2016 roku Politechnika Gdańska dawała całkiem spoko stypendia socjalne + akademik i dało radę jakoś przeżyć, nawet 1000 zł. Pewnie teraz jest więcej. Staże często można ogarnąć na pół etatu itd, więc nawet dzienne da się skończyć. Ja i sporo moich znajomych tak zrobiło.

@MilionoweMultikonto: potem to już szkoda czasu na studia. One tylko przydają się, aby łatwiej było znaleźć pierwszą robotę.
  • Odpowiedz