Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co ma zrobić człowiek jak jest typowym humanistą? Jak ma wyglądać jego ścieżka kariery? Moją miłością zawsze były książki i lektury szkolne. Jedyne co w liceum kochałam język polski. Ale nie tylko lektury, a i pisanie rozprawek, najlepiej na 4 strony A4. Pierwszy raz spotkałam się z nauczycielka z pasją. Tak naprawdę lekcje języka polskiego wyglądały tak, że tylko ja z Panią rozmawiałam. Skończyłam szkołę i musiałam iść do pracy. A w głowie mętlik, czy iść na studia, a jak tak to jakie? Mam zostać też nauczycielem? Pedagogika, psychologia? Toz to wszystko oklepane, wszyscy takie studia koncza. I tak właśnie pracuje od 5 lat w kołchozie i dalej się zastanawiam co mam ze sobą zrobic. Próbowałam jako copywriter, już nie pamiętam na jakiej stronie zostawiałam swoje próbki i pisałam do roznych ludzi, ale nie przebilam się. Nikt się mną zainteresował. Czuję, że się marnuje..

#zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: dziennikarstwo? spróbuj się załapać do jakiejś gazety/portalu? jak masz czas to możesz spróbować pisać coś, powieść, wiersze, reportaże, zawsze to coś związanego z Twoimi zainteresowaniami a może kiedyś na tym coś zarobisz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zupełnie nieironicznie w Europie najbardziej przyszłościowym zawodem jest opiekunka osób starszych. Więc w sumie może czytanie książek w domu starców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście bym nie szedł w copywritera. Co jak co, ale AI potrafi wypluć ścianę tekstu w ułamku sekundy. To w tym narzędzia jak ChatGPT są najlepsze i dokładnie do tego zostały stworzone. Więc zapotrzebowanie na ludzi, którzy będą pisać np. opisy
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: humanista zatraciło pierwotne znaczenie niestety. Ja się określam humanistą - okej, byłem w humanie w liceum, zawsze lubiłem historię, polski, filozofię, ale z matmą nie miałem nigdy problemów, lubiłem biologię, interesuję się fizyką i astronomią, teraz pracuję w IT
  • Odpowiedz
@Wojti92: gazeta czy portal brzmi dobrze w teorii, a zobacz ile z nich dzisiaj publikuje gowno-tresci, żeby tylko załapać odbiorcę na click-baitowy tytuł. Gdzieś słuchałam jakiejś wypowiedzi byłego pracownika Onetu (chyba to był właśnie Onet), gdzie ten pracownik opowiadał jak to sie tam są rozliczani z klikalności artykułów, a treść nie jest istotna. Więc czasem warto realistycznie popatrzeć na perspektywy w takim zawodzie.

@mirko_anonim Jeśli masz pasję do tego,
  • Odpowiedz
Co ma zrobić człowiek jak jest typowym humanistą?


@mirko_anonim: A czym się specjalizujesz? No to tym.
Bo brak umiejętności w przedmiotach ścisłych, to jeszcze nie oznacza, że umiesz cokolwiek innego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale skąd jakiś idiotyczno-romantyczny pomysł, że w pracy ma się robić co się lubi? Hobby/pasja, którą zamieniasz w pracę w większości przypadków kończy się znienawidzeniem tejże pasji.

Generalnie to jest bardzo proste, ale nie łatwe. Są trzy ścieżki, które są opłacalne:

- znajdujesz pracę gdzie dużo zarabiasz i mało się męczysz. W ten sposób, realizujesz założenie, że praca to dodatek, który jednak pozwala zarobić ci tyle, żeby realizować swoje
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie ma takiego zawodu. Ja też lubię czytać książki i bujać w obłokach, ale nikt za to nie chce płacić. Niestety najbardziej pożądane są zupełnie nieromantyczne umiejętności: programowanie, bycie inżynierem, naprawianie samochodów i lakiernictwo, sprzedawca w sklepie itp. Musisz zejść na ziemię.
  • Odpowiedz