Wpis z mikrobloga

Witam! Od roku borykam się z przypadłością która jest shin splints, mianowicie strasznie mnie boli mięsień piszczelowy przedni podczas biegania, szybszego chodzenia oraz wchodzenia po schodach. Szukam przyczyny co do tego zjawiska ale nie mogę znaleźć. Z metod których próbowałem to ćwiczenia, rozciąganie, rolowanie, zmiana obuwia, zmiana techniki biegu. Bywałem już u specjalistów ortopedów oraz fizjoterapeutów lecz żaden nie mógł mi pomóc. Zacząłem też od paru dni suplementować magnez potas oraz wapń. Czy ktoś z was mógłby mi cos doradzić lub ukierunkować na coś. Jest to dla mnie sprawa najwyższej wagi gdyż w wrześniu bede zdawać testy sprawnościowe gdzie muszę przebiec 3km.

#bieganie #shinsplints #lydki #piszczele #chodzenie #spacer
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@callmejamone raczej wątpię bo staram się biegać od marca , po takim czasie miesnie powinny się już przyzwyczaić. fizjoterapeuta u mnie zauważył że duże palce od stóp zadzierają mi się do góry i faktycznie jak schodzę nimi do dołu czuje napięcie w łuku podeszwowym. też się lekko garbie i np jak się schylam czuje ogromne napięcie od kolana w dół, to może być przyczyną?
  • Odpowiedz
@Virus99: poszukaj lepszego fizjoterapeuty. Najlepiej takiego, który specjalizuje się w biegaczach.
Testując rady ludzi z portalu ze śmiesznymi obrazkami raczej nie rozwiążesz problemu do września.
  • Odpowiedz
@Virus99: nagła zmiana techniki biegu może właśnie pogłębiać problem.

Znajdź lepszego fizjo, możliwe że wydłużasz niepotrzebnie nieumyślnie krok, przez co piszczel zbiera zbyt dużo obciążenia, możliwe też że masz słabą stabilizację w stawie skokowym i zbytnią pronacje, garb też nie pomaga bo wtedy masz słabszą górę, środek ciężkości przeniesiony jeszcze bardziej do przodu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ark00 @grool dajcie spokój z tymi fizjoterapeutami, w mojej mieścinie to żaden się nie skupił na przyczynie problemu tylko na samym bólu. Jeden właśnie od biegania powiedział mi że to od zmiany pory roku przesilenie jest odczuwalne xDD.
Ale w sumie z tym stawem skokowym trochę do myślenia mi daliście, gdyż mianowicie chodzę na codzien w butach wojskowych i stopa w nich jest dość mocno usztywniona i jak biorę palec
  • Odpowiedz