Wpis z mikrobloga

Dziś moje myśli są z naszymi przyjaciółmi z miast partnerskich ze Lwowa i Odessy oraz przede wszystkim z Ukraińcami z Kijowa, którzy na oczach całego świata wołają o wolność i prawa człowieka. Jeśli chcecie pokazać swoją solidarność z naszymi sąsiadami to spotkajmy się jutro na naszym Majdanie Wolności o godz. 19.00 w #lodz #ukraina
Pobierz hannazdanowska - Dziś moje myśli są z naszymi przyjaciółmi z miast partnerskich ze Lw...
źródło: comment_inmxlbDR7DGQSNGtFEsMeDKhU2Kv4cGp.jpg
  • 22
@vejderr: Stawiam, że się ta Pani nie odniesie. Lepiej zbijać punkty na zmanipulowanym narodzie. Pokazywać swoją dobroduszność i solidarność, a własny naród traktować jak zło konieczne. Mój podpis pod 6 latkami został zmielony, mój podpis pod emeryturami został zmielony, teraz podpisałem się pod petycją o lasy państwowe, oczywiście zostanie zmielony. A władza, która z demokracją nie ma nic wspólnego chce kogoś jej uczyć. Hipokryzja. Sam rok temu byłem na Marszu Niepodległości,
@vejderr: @gorthin: @Centurio93: Pamiętamy o trudnej historii naszych narodów, ale na pewno nie powinniśmy milczeć, gdy kilkaset kilometrów od nas giną ludzie, m.in. za to, że chcą dołączyć do wielkiej rodziny europejskich narodów. Nie zapominajmy, że jedna z dróg do polsko-ukraińskiego pojednania wiedzie przez Europę. Nie wszyscy też może wiedzą, że Lwów to nasze miasto partnerskie, nie mogłam pozostać obojętna na prośbę mera tego miasta o pomoc.
@hannazdanowska: Dziękuję za odpowiedź. Jednak z tego co usłyszałem na filmiku oraz co przeczytałem pod znaleziskiem, to @vonReinert nie krytykował pomocy medycznej, którą udzieliliśmy Ukrainie. Raczej wytknął, między innymi Pani, hipokryzję oraz pewien nietakt - skandowanie hasła UPA.

W kwestii pomocy Ukraińcom uważam, że to po prostu ludzkie pomóc drugiej osobie, jednak nie zmienia to faktu, że straszna hipokryzja bije od rządzących (vide: faszyści na marszu niepodległości, a zwolennicy wolności, demokracji
@hannazdanowska: Szanowna Pani Prezydent

Chcę jasno powiedzieć, że wczoraj na wiecu nie miałem na celu obrazić Pani osoby ani nawoływać do nienawiści między Polakami, a Ukraińcami. Film, który krąży po sieci jest wyrwany z kontekstu, a ja oświadczyłem Pani wczoraj, że nie chcę się promować w blasku kamer, więc innego nagrania nie będzie. Czuję się jednak wywołany do odpowiedzi i pragnę powtórzyć kilka punktów z tego co wczoraj udało mi się
@hannazdanowska:

Witam.

Nie lepiej odpowiedzieć co się samemu myśli, tylko dawać odpowiedzi z klucza PO?

Nie wiem o jakiej Europie Pani mówi, ale Europa wymarła i jest tak słaba jak dawno nie była i nie reprezentuje sobą żadnych wartości czy ideałów. Chyba, że wartością jest dla Pani wszechobecny socjalizm trwonienie pieniędzy zabranym ciężko pracującym podatnikom. To nie jest Europa, tylko jeden wielki socjalistyczny twór, który jest tylko i wyłącznie więzieniem a