Wpis z mikrobloga

Wojnę na Ukrainie trzeba już kończyć. Nic się tam już nie wydarzy z punktu polskiego interesu narodowego. My swój cel już zrealizowaliśmy, Rosja przez ostatnie 1.5 roku została wystarczająco osłabiona. Gospodarka w zapaści, katastrofa demograficzna, zostali tylko wagnerowcy szczekający pod białoruskim płotem i alkotwitty Miedwiediewa. To, czy Ukrainie uda się odbić Donbas i Krym czy nie, to już jest dla nas nieistotne. Jak im do jesieni kontrofensywa wyjdzie to fajnie, jak nie, to płakać nie będę. Ukraińska propaganda o obronie Europy przed bolszewizmem jest już nieaktualna.
#ukraina #wojna
  • 43
  • 3
to nie jest wojna o twój interes narodowy


@walenty-merkel: Aha, rozumiem, że wysyłamy Ukraińcom sprzęt hobbystycznie? Chodziło o osłabienie rosyjskiego imperializmu, minęło 1.5 roku i sowieckie kły są wystarczająco stępione, plus NATO poszerzyło się na północy. Tylko ostatni paranoik może w sierpniu 2023 straszyć czołgami pod Warszawą
  • 6
@BayzedMan: Ukraińcu, ja rozumiem, że w interesie twojego narodu jest otworzenie drugiego frontu i wciągnięcie zachodnich wojsk, aby odciążyć swoją armię, ale nie jest to coś, na co pisze się jakikolwiek zdrowy psychicznie Polak.
@Variv Wątpię, aby to zrobił. Wojna w ogóle nie przenosi się na terytorium napastnika, więc w takiej formie to sobie może potrwac i 10 lat.
Ukraińcu, ja rozumiem, że w interesie twojego narodu jest otworzenie drugiego frontu i wciągnięcie zachodnich wojsk, aby odciążyć swoją armię, ale nie jest to coś, na co pisze się jakikolwiek zdrowy psychicznie Polak.


@Ryneczek: Gdybym był Ukraińcem to może byłoby mi was żal, ale nie jestem, chce całkowitego upadku waszej rasyji, mmmm ale super będzie jak sobie tak upadnie.
  • 1
@Variv: Nie wiem, gdzie tu jest problem. Przecież jakieś 99% wpisów na tym portalu nie ma żadnego przełożenia na świat zewnętrzny, więc czemu w tagu wojennym nie mogę się wypowiedzieć na temat przyszłości obecnego konfliktu? Zresztą, jeśli na froncie nie wydarzy się cud i kontrofensywa nie pójdzie do przodu, to myślisz, że Biden pozwoli zagrzebać swoją reelekcję przez głosy rozczarowanych jankesów?
@Ryneczek: to jest ostatni moment z Ukr inicjatywa. w 2024 wjezdza globalna recesja i państwa zachodnie beda mniej chetnie nadal tak wspierac Ukr, a co najwazniejsze za rok wybory w USA i 50% prawdopodobienstwo porażki Bidena co może też mocno wpłynąc na konflikt
  • 1
@ShowBiz: Tak, tylko szkoda, że nasz prezydent coraz mocniej naciska na USA i NATO, aby zaczęto się mocniej angażować w cały konflikt. To nie wygląda tak, że Polska sobie teraz leży na hamaku i liczy kolejne zarobione na wojnie miliardy, wręcz przeciwnie, zobacz ile nas kosztuje utrzymanie tych wszystkich Ukraińców. Dobre to, że przynajmniej zaczęli się od nas wyprowadzać do Niemców.
@Ryneczek: Cel jest taki, żeby Rosja ponad wszelką wątpliwość nie mogła już nigdy wejść do innego kraju jak do siebie. Cel jest taki, żeby Ukraina była bezpieczna i stabilna bo tylko wtedy Polska i reszta świata mają szansę na zwrot z inwestycji w tę wojnę.