Wpis z mikrobloga

Można samemu nauczyć się biegania ze śródstopia i żeby nie lądować na piętach bez oka jakiegoś trenera biegania? Bo jak staram się nie lądować na pięty to mam wrażenie, że wyglądam jak cyrkowiec i biegnę na palcach xD Nie potrafię wyczuć idealnego kroku.

#bieganie
  • 10
@Dante15: ale po co w sumie? Musisz moocno łydki wzmocnić bo będziesz miał problemy, jakieś skipy itp powinny też pomóc wyczuć technikę bo przy skipie powinieneś odruchowo na palce lądować
@Dante15: i tak właśnie wyglądasz, zawsze kisne z tych ludzi co na siłę starają się lądować na przodzie stopy i wyglądają jak sarenki. A potem o boże achillesy bolą xD

Głównie to powinno przyjść naturalnie jak się ćwiczy ciało, rozciąganie mobilizacja: bioder, pośladków, tylnej taśmy, stopy itp.
to jest mus, bo takie sztuczne robienie to często proszenie się o kłopoty.

Najlepiej ćwiczyć plus jeden trening w tygodniu z lądowanie na śródstopiu,
@aukolb dobrze, ze potwierdzasz ze tak to wyglada z boku xD

ogolnie chciałem popracować nad technika biegu, bo mam podejrzenia, ze problemy z kolanem pojawiły się przez lądowanie na pięcie przy nadwadze jak zacząłem biegać. Ale żeby nie było, kolana tez staram się wzmacniać ćwiczeniami.
@Dante15: Problemy z kolanem czy może ITBS, często mylone z bólem kolan, a chodzi o boczną taśmę. Poczytaj o tym, częsta kontuzja jak się zaczyna biegać.
@Dante15: dobra technika nie taka prosta, ale powinno się dać. Buty mogą pomagać. Da się wbić w dobry rytm i czasem się łatwiej szybko biegnie. Jednak nie wiem jak konkretnie robić.

Można próbować oglądać filmiki z techniką pro sportowców (są takie spowolnione), ale sam nie bardzo łapałem jak biec identycznie.

Skoro na razie wolno, to może przy trenowaniu na szybkość względnie dobry rytm zaskoczy.