Wpis z mikrobloga

W tv zaczęli puszczać reklamy funduszu hipotecznego Familia, który oferuje dożywotnią rentę w zamian za przejęcie twojego mieszkania. Z ciekawości zadzwoniłem i podałem się za 65-latka, który posiada mieszkanie w stolicy województwa o wartości na dzień dzisiejszy 500k. Działa to tak, że przepisuję mieszkanie na własność funduszu (od razu) a w zamian dostaję prawo do mieszkania w nim do śmierci plus comiesięczną wypłatę "renty". Zgadnijcie jaką dożywotnią rentę wyliczyła mi pani po drugiej stronie za mieszkanie, które dziś kosztuje 500k (nowe budownictwo, ścisłe centrum, bez obciążeń) a za parę lat wartość pewnie się podwoi:


Jak to nie jest czyste #!$%@?ństwo i złodzieństwo żerujące na seniorach to ja nie wiem co to jest. I takie gówno jest reklamowane w państwowej TV.

#funduszhipoteczny #zlodzieje #nieruchomosci
  • 116
  • 4
@vesper_ najlepiej po podpisaniu takiego dilu pod koniec życia wprowadzić nieksmitowalną patolę i taki pośmiertny prezent zrobić funduszowi.

@nanotecz: zabezpieczyli się przed tym. Generalnie prawnie wygląda to tak, że to nie jest już twoje mieszkanie od pierwszego dnia umowy, więc nie masz prawa nikogo meldować. Twoja sytuacja prawna wygląda tak, jakbyś wynajął te mieszkanie od kogoś, tylko że za 0zł
@vesper_: pomijając kwestie bankructwa i innych wałków, jak widzisz taką rentę dożywotnią z prawem do dożycia?
Hipotetyczny dziadek 65 lat pożyje 20, przez ten czas otrzyma 120000. Reszta 380000 (wg twojego założenia 500k). Dzieląc na 240 miesięcy wychodzi ok 1.5k miesięcznie za prawo do dożycia. Jakbyś sprzedał mieszkanie, to byś nie wynajął w takiej cenie na 20 lat. Plus 500 w łapie.
Wiadomo, że wartość pieniądza w czasie pomijam. Ale fundusz
najlepiej po podpisaniu takiego dilu pod koniec życia wprowadzić nieksmitowalną patolę i taki pośmiertny prezent zrobić funduszowi.


@nanotecz: i żyć do końca życia z patolami pod dachem? Super biznes :)