Wpis z mikrobloga

Też wam się wydaje, że popularność piłki nożnej wśród najmłodszych jest dużo niższa niż dawniej? W latach 90 boiska na osiedlach były prawie zawsze pełne, a jak nie było boisk to grali na trawie przed blokiem. Dzisiaj mam wrażenie, że nikt nie gra w piłkę w taki sposób (chyba, że to tyllko specyfika mojego otoczenia). Na moim osiedlu jest boisko, ale jest cały czas puste. Jak myślicie, z czego to wynika? Czy to dlatego, że w latach 90 młodzi nie mieli żadnych rozrywek i ta piłka to było jedyne na co mogli sobie pozwolić? Teraz rozrywek jest cała masa i zainteresowania się rozpraszają na kilkanaście innych. Myślicie, że to o to chodzi czy o coś innego? #pilkanozna #mecz #sport #lata90 #nostalgia #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 48
@Rga79: Tak, myślę że w sporcie bezkontaktowym, w którym w ogóle zawodnicy nie mogą się dotykać, wytłumaczenie dlaczego ktoś dostał żółtą kartkę jest znacznie prostsze, bo zostaje tylko pyskowanie sędziemu i jakieś inne niesportowe zachowania.

Nie twierdzę że piłka jest trudna, ale jest trudniejsza dla kogoś kto nigdy nie widział sportu niż siatkówka czy cała masa innych sportów. Po prostu niektórzy twierdzą, że piłka jest prosta dlatego, że widzieli setki albo
@arahooo: Bo piłka spowszedniała. Pamietam, że jak byłem mały to piłkarze byli dla mnie jak superbohaterowie, których mogłem zobaczyć w tv raz na ruski rok, a piłkę konsumowalem wyobraźnią czytając telegazetę albo przegląd sportowy. Jak dostaniesz nieograniczony dostęp do np. swojego ulubionego jedzenia to nie będzie już tak dobrze smakowało. Dodatkowo paradoksalnie sukcesy Lewandowskiego itp. wg mnie sprawiły, że z perspektywy Polaka marchewka została w pewnym sensie dogoniona. Dużo bardziej „magiczna”
@Marktrel299: faule dla laika nie maja nic do rzeczy i da się je względnie prosto wytłumaczyć
Głównie chodzi o sposób punktowania który w piłce jest prosty jak budowa cepa, ot piłka musi znaleźć się w siatce
I tyle, jak piłka jest w siatce to jest gol i nawet ktoś kto pierwszy raz oglada mecz nie będzie miał wątpliwości, w przeciwienstwie np do takiego futbolu amerykańskiego gdzie totalny laik nie zorientuje się
@RudyZibi: Już mówiłem, że futbol amerykański nie jest skomplikowany, a wydaje się wam skomplikowany bo nie mieliście z nim do czynienia. Tak samo jak osoba oglądająca piłkę nożną pierwszy raz zobaczy te wszystkie linie, zagrania z nogi, z głowy, rzuty ręką, rzuty wolne, rzuty rożne, łapanie / piąstkowanie / wybijanie bramkarza, to też dla niej to będzie czarna magia.

No właśnie nie do końca piłka jest w siatce to gol, bo
@Marktrel299: dalej nie rozumiesz
Ale wytłumaczysz to komuś w 15 sęk
A gdy gol padnie zgodnie z przepisami to taka osoba zaraz zorientuje się o co chodzi a nie będzie się zastanawiała co się właściwie stało
Ale ty sobie coś wkręciłes i w to brniesz
Dla ciebie to i boks jest skomplikowany bo jak to tak te punkty działają
@RudyZibi: Nie, ktoś wyżej napisał, ze piłka nożna jest popularna bo jest prosta, to tłumaczę, że większość sportów jest zdecydowanie prostsza.
Boks jest bardzo intuicyjny, na ogół kończy się nokautem, a jak nie to na punkty wygrywa ten kto jest mniej obity i kto wyprowadził więcej ciosów, kto wizualnie był lepszy.
W Piłce nożnej to tak nie działa, dlatego tyle się na bukmacherce zarabia, że nigdy nie wiadomo kto wygrywa i