Wpis z mikrobloga

Też wam się wydaje, że popularność piłki nożnej wśród najmłodszych jest dużo niższa niż dawniej? W latach 90 boiska na osiedlach były prawie zawsze pełne, a jak nie było boisk to grali na trawie przed blokiem. Dzisiaj mam wrażenie, że nikt nie gra w piłkę w taki sposób (chyba, że to tyllko specyfika mojego otoczenia). Na moim osiedlu jest boisko, ale jest cały czas puste. Jak myślicie, z czego to wynika? Czy to dlatego, że w latach 90 młodzi nie mieli żadnych rozrywek i ta piłka to było jedyne na co mogli sobie pozwolić? Teraz rozrywek jest cała masa i zainteresowania się rozpraszają na kilkanaście innych. Myślicie, że to o to chodzi czy o coś innego? #pilkanozna #mecz #sport #lata90 #nostalgia #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 48
  • Odpowiedz
@arahooo: ale co do popularnosci piłki to racja. Zresztą ja sam zyłem piłką a teraz jakoś mnie to nie grzeje, tylko polskie kluby śledze, jak tam sobie radzą
  • Odpowiedz
@arahooo za moich czasów to z piłką chodziło się do szkoły i na przerwach dłuższych niż 5 minut biegło się na szkolne i pykało. a na tych pięciominutowych grało się tenisową na co większym korytarzu
  • Odpowiedz
@Adrian47 a czemu męczysz bułę o siatkówkę pod wpisem o piłce nożnej? właśnie przez takich jak Ty siatkówka traci kibiców zamiast zyskiwać

trąci od Ciebie Fajdkiem i tyle
  • Odpowiedz
@arahooo: 2 razu mniej dzieci niż 20 lat temu, starzenie się osiedli (w wielkiej płycie jest więcej emerytów i studentów na wynajmie niż rodzin z dziećmi). Profesjonalizacja sportu - kto chce grać to raczej robi to w szkółce piłkarskiej a nie na boisku na osiedlu.
  • Odpowiedz
@arahooo: dziś masz w #!$%@? szkółek gdzie co rocznik masz odrębna kategorie
Oni nie uczą się tam tylko grać w piłkę ale tez takiego balansu między treningiem a życiem.
Po drugie dzieciaki maja dużo więcej rozrywek i tez możliwości bo trenują tez inne sporty
@Leonvina Ale masz jakieś statystyki to potwierdzające czy to tylko twoje odczucia z dupy? Liczby tego nie potwierdzają
@Adrian47 co ma ruszyć xD? Siatkówka
  • Odpowiedz
@arahooo: Popularność piłki już od dawna stanowi problem z którym FIFA nieudolnie próbuje walczyć, mecze są za długie (obecnie zdaje się realnie mecze trwają z 35 minut, reszta to przerwy w grze) i zasady niejasne, więc młodzież woli coś przy czym nie będzie się nudzić przez 3/4 czasu.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie spoko, kibole wyzdychają, może w końcu ruszy coś z tą siatkówką gdzie mamy sukcesy a piłkę nożną po prostu mamy.


@Adrian47: Niby co ma "ruszyć"? Mecze Polaków w siatkówce oglądało 15 milionów ludzi, czyli prawie połowa populacji, gdzie w takiej Brazylii mecze ich reprezentacji ogląda 3-4 miliony z populacji 215 milionów, czyli jakieś 2%.
Polska zupełnie przestrzeliwuje jeżeli chodzi o popularność siatkówki względem innych krajów i tutaj
  • Odpowiedz