Wpis z mikrobloga

Też wam się wydaje, że popularność piłki nożnej wśród najmłodszych jest dużo niższa niż dawniej? W latach 90 boiska na osiedlach były prawie zawsze pełne, a jak nie było boisk to grali na trawie przed blokiem. Dzisiaj mam wrażenie, że nikt nie gra w piłkę w taki sposób (chyba, że to tyllko specyfika mojego otoczenia). Na moim osiedlu jest boisko, ale jest cały czas puste. Jak myślicie, z czego to wynika? Czy to dlatego, że w latach 90 młodzi nie mieli żadnych rozrywek i ta piłka to było jedyne na co mogli sobie pozwolić? Teraz rozrywek jest cała masa i zainteresowania się rozpraszają na kilkanaście innych. Myślicie, że to o to chodzi czy o coś innego? #pilkanozna #mecz #sport #lata90 #nostalgia #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 48
@Rga79: Niestety nie zdałeś. Jak widzisz piłka nożna wydaje się prosta, bo wszędzie jej pełno, ale jak się zastanowić, to większość sportów jest prostsza od piłki.
Jestem przekonany, że gdyby ktoś w ogóle nie mając kontaktu z piłką zobaczył w telewizji, to o wiele szybciej by zrozumiał koncepcje siatki-> 3 odbicia, trzeba przebić przez siatkę i trafić w boisko, niż wszystkie spalone, auty, rzuty wolne, rzuty karne, rzuty wolne pośrednie, ręka,
@Marktrel299 niestety, oblałeś. #!$%@? od rzeczy, koncept fauli czy rzutów wolnych jest prosty jak budowa cepa. #!$%@? ze siatka ma większa oglądalność a FINAŁ ma mniejsza oglądalność niż pierwszy mecz na mundialu xD.

A co to jest noszona? Czemu to jest noszona a to już jest odbicie? Co to jest libero i czemu ma inna koszulkę itd. Na każdy sport możesz tak #!$%@? od rzeczy jak ty o piłce

I zobacz jaka
@Rga79: Żyjesz w kraju w którym piłka nożna jest sportem narodowym, nie potrafisz nawet definicji spalonego podać i mówisz że jest prosta xD

Dla kogoś kto żyje w Polsce pewnie jest proste, jak obejrzał X meczów, ale dla amatora, wcale to nie jest proste, kiedy jest faul, czy każde dotknięcie to faul? Dlaczego uderzenie kogoś barkiem w bark to walka o piłkę? Dlaczego jak potrąci się nogi przeciwnika ale najpierw trafi
@Marktrel299 przecież ci wytłumaczyłem. Jak ktoś się pyta ciebie jak samochód jest w stanie się poruszać dajesz mu uproszczona wersje a nie zaczynasz mówisz o tarciu kół o asfalt.

Ja tez mówiłem o oglądalności w Polsce. Finał 4.5mln, mecz otwarcia w Katarze 12mln xD

Dlaczego jak potrąci się nogi przeciwnika ale najpierw trafi w piłkę


Nie ma tej zasady ekspercie xD

No i dzięki za wytłumaczenie co to noszona i co to
przecież ci wytłumaczyłem. Jak ktoś się pyta ciebie jak samochód jest w stanie się poruszać dajesz mu uproszczona wersje a nie zaczynasz mówisz o tarciu kół o asfalt.


@Rga79: No nie, nie podałeś uproszczonej tylko po prostu nieprawdziwą.

A co to jest noszona? Czemu to jest noszona a to już jest odbicie? Co to jest libero i czemu ma inna koszulkę itd. Na każdy sport możesz tak #!$%@? od rzeczy jak
@Marktrel299 problem w tym ze pisałeś ze finał mś miał większa oglądalność niż mecz Polaków na mundialu bo pisałeś ze oglądało 15mln xD a oglądało 4.5mln. No prawie to samo no nie

Jak nieprawdziwa? Chyba nie znasz zasad. Co zreszta potwierdziłeś tym ze pisałeś ze jak piłka pierwsza to nie ma faulu co jest kłamstwem
@arahooo: Po pierwsze to dobrobyt, coraz więcej rozrywek wirtualnych, a po drugie to w dzisiejszych czasach liczą się głównie zyski- nawet styl gry zawodników- ogólnie jakość jest coraz wyższa i dlatego dzisiaj nie będzie takich magików jak Ronaldinho, który robi sobie co chce z piłką czym przyciąga tłumy kibiców. Dzisiaj obrońcy są lepsi i nie pozwolą na zabawy, a w ostateczności brutalnie sfaulują.
@Rga79: Bo finał MŚ w Polsce miał oglądalność super wysoką, to że później spadła to pokazuje że siatkówka się nie przyjęła i nie jest tak super widowiskowa i emocjonująca jak niektórzy sugerują.

ak nieprawdziwa? Chyba nie znasz zasad. Co zreszta potwierdziłeś tym ze pisałeś ze jak piłka pierwsza to nie ma faulu co jest kłamstwem


@Rga79: No nieprawdziwa, bramkarz nie ma znaczenia w definicji spalonego, tak samo jak nominalna pozycja
@Marktrel299 napisałem bramkarz zamiast bramka. To dalej jestem o wiele bliżej niż ty który twierdzi blednie ze jak dotkniesz piłki to nie ma faulu xD

Pozycji nie ma w zasadach, ale łatwiej tak komuś tłumaczyć kto nic nie wie, a nie mówić ‚pilkarz przyjmujący piłkę nie może być bliżej bramki niż zaden piłkarz drużyny broniącej’. Tak samo jak nie będziesz dziecku mówił dokładnie pod jakim artykułem jest ze nie możesz kraść batonika
@Rga79: Niestety ale kompromitujesz się, twierdzisz że piłka jest taka prosta, a później mówisz, że najbardziej podstawowy element gry trzeba tłumaczyć jak dziecku, bo ktoś inaczej nie zrozumie, do tego sam nie wiesz o czym mówisz xD

Nie pozycja bramkarza nie ma żadnego znaczenia, chodzi tylko o pozycje przedostatniego broniącego.
@Marktrel299 No jest prosta. Każdy sport ma kilka takich skomplikowanych zasad jak się wczytasz. Siatkówka nie jest inna w tym względzie. Kiedy jest noszona a kiedy odbita? Gdzie jest granica?

Ty piszesz ze jak piłka wyjdzie na aut to ciężko komuś wytłumaczyć co sie stanie potem. XD I miło ze w ogóle się nie odnosisz do tego ze pisałeś ze jak uderzysz piłkę to nie ma faulu xD
@Rga79: Już mówiłem że najprawdopodobniej granice ustala sędzia i jest noszona kiedy on zdecyduje, nie sądzę, żeby w regulaminie siatkówki było gdziekolwiek, że powyżej 0,3 sekundy kontaktu z piłką to niesiona.

Twierdzę że w piłce jest o wiele więcej elementów, bo masz i grę nogą i ogólna zasada jest taka, że gramy tylko nogami, głową i barkami, ale nie do końca, bo bramkarz może grać rękoma, ale tylko w swoim polu
@Marktrel299 xD
‚Jak zrobisz brutalny faul to dostajesz czerwona kartkę i wylatujesz z boiska a twoja drużyna gra z jednym mniej’

Ale trudne, potrzebuje fakultetu by to zrozumieć.
@Rga79: Jeszcze jak faul zabiera dużą szanse przeciwnikowi na bramkę np. gdyby wychodził sam na sam po minięciu obrońcy, ale samo rozróżnienie które faule są uznawane za brutalne a które nie zajęłoby więcej niż cokolwiek w siatkówce, a mówimy tylko 1 elemencie.
@Marktrel299 a wiesz ze w siatkówce iest żółta kartka? Myślisz ze wytłumaczenie tego jest jakoś prostsze?

Ty chcąc udowodnić ze piłka jest trudna mówisz o jakiś specyficznych przypadkach, takich przypadków w siatkówce również jest sporo. Ale pewnie ich nie znasz bo myślisz ze siatkówka to tylko ‚jest piłeczka, iest siateczka, są 3 odbicia i grają sobie chlopaki’. W taki sposób tez możesz o piłce powiedzieć ale próbujesz dowieść kolistość koła