Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn: Z doświadczenia powiem że kostkowe ścieżki to w 80% przypadków lipa. Ścieżki są dostosowane pod mtb a nie pod rowery miejskie.
Chyba jak narazie u mnie na podium jest ścieżka w Dęblinie z kostki - Jechało się mi po niej gorzej niż leśnymi drogami z korzeniami.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Generalnie jeśli obok jezdni jest DDR to staram się po niej jechać, ale niekiedy stan tej DDR to jest jakaś abstrakcja. Co 50 metrów wyjazd z posesji, krawężniki na kilkanaście cm, nie wspominając o nierównościach na samej DDR, że Ci plomby wypadają i można wstrząsu mózgu dostać. Nawet kiedyś mnie policja zatrzymała, ale jak im pokazałem jak ta DDR wygląda to sami przyznali, że nie da się po niej jechać
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że miejsca publiczne nie są od uprawiania jakiegokolwiek sportu wyczynowego, czy to biegi, rowerowe lub samochodowe rajdy. #!$%@? mnie obchodzi ich średnia.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: rozkmiń, kupujesz sobie szosę gdzie jedno koło często kosztuje koło kafla, żeby robić dobre kardio, śrubować swoje wyniki, mieć jakieś hobby, i potem wszyscy mają problem, że jedziesz rowerem szosowym przeznaczonym na szose (XD), przeciez nie da się jechać tymi pożal się boże ściezkami rowerowymi gdzie co chwile jakieś garby krawęzniki i zwężenia, bądzmy dla siebie po prostu ludźmi. I tak rower szososwy jako jedyny powienien miec prawo jezdzic ulica
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ''Sporty ekstremalne – w potocznym rozumieniu sporty, których uprawianie wiąże się z większym ryzykiem niż w innych dyscyplinach.

Zazwyczaj wymagają ponadprzeciętnych zdolności fizycznych lub psychicznych oraz odpowiedniego przygotowania. Według definicji Słownika Języka Polskiego są to sporty uprawiane w trudnych warunkach[1].'' - wikipedia
  • Odpowiedz
ale i tak jestem debilem


@PodniebnyMurzyn: Znaczy do debili z logiki też trzeba zaliczyć OPa oraz te panią bo pieszy też uczestniczy w ruchu drogowym więc też powinien mieć OC.
  • Odpowiedz
"1. o sporcie: uprawiany intensywnie, z nastawieniem na osiągnięcie rekordowych wyników;


2. o sprzęcie: służący do uprawiania takiego sportu


@Iskaryota: Czyli wystrczy że będzie jechał na luzie 35km/h i to już nie jest intesywny trening dla danego osobnika dzięki czemu nie uprawia sportu wyczynowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: jestem za tablicami rejestracyjnymi dla rowerów jeśli będzie zrównanie ich z samochodami. Czyli np. żebym mógł jechać środkiem jezdni. Ale byłby ból dupy samochodziarzy.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: dokładnie tak jest, jak grubasowi średnia spada poniżej 18kmh i stara się ją utrzymać to jest wyczynowcem, a jak z wiatrem wpadają KoMy na ścieżce rowerowej po 45kmh, ale się na to nie nastawiam, w ogóle się z tego nie cieszę, nie mam włączonych live segmentów to jest to rekreacja. Czego nie rozumisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dla mnie rower ma mieć możliwość wjechać wszędzie, jeżeli nie da rady jechać po kostce to po prostu jest abominacja roweru


@CrazyxDriver: no to fajnie masz ale do miasta są rowery miejskie które są bliższe szosie niż mtb. Jeśli ścieżka nie jest przystosowana do rowerów miejskich to powinna zostać przebudowana.
Pewnie jeździsz też terenowym samochodem bo w mieście może cie zaskoczyć jakieś trudne terenowe odcinki xdd
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: przepraszam bardzo, ale opona Nx1.75 gdzie raczej jest to szerokość typowa na miejski nie poradzi sobie na kostce? Mówisz nie mądre rzeczy. Mam akurat takie na rowerze i są dodatkowo bardzo twarde i gładkie. Jedyny problem rzeczywiście jest na luźnym szutrze, ale reszta nawierzchni dobrze sobie radzą. Natomiast dlaczego jeżdżę w starym standardzie MTB w nowym bardziej trekkingowy? Już ci zaraz pokaże
CrazyxDriver - @Yurakamisa: przepraszam bardzo, ale opona Nx1.75 gdzie raczej jest to...

źródło: 363756079_1425871027984930_6920121994263210637_n

Pobierz
  • Odpowiedz