Wpis z mikrobloga

Mircy,
chodzi mi po głowie kupno iPada. Nie jest mi potrzebny do jakiś skomplikowanych czynności, bardziej do przeglądania neta, obejrzenia czegoś w podróży, czy zainstalowania kilku gierek dla dziecka. Nie chce wydawać fortuny i myślałem o czymś jak:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/tablety-i-e-booki/tablety/tablet-apple-ipad-10-2-2021-mk2k3fd-a-a13-8gb-64gb-wifi-10-2-ipados-grey

Pytanie, tylko jak wygląda rynek iPadów w tym momencie. Czy to nie jest już jakiś staroć, który zaraz straci wsparcie?

Korzystamy w domu z iPhonów, ale rynku iPadów totalnie nie śledzę i się nie orientuję.

#apple #ipad #iphone dla zasięgu
  • 3
@jan-palony: ten iPad, którego wrzuciłeś, jest poprzednim modelem (teraz jest 10 gen.). Ja mam iPada 8 generacji i spokojnie na nim oglądam Netflixy, gram w gierki, maluję (Procreate) i nawet czasami bawię się w selekcję i obróbkę zdjęć (Lightroom). Jeszcze spokojnie 3-4 lata 9 gen. będzie działać do podstawowych zastosowań. :)

Najnowszy iPadOS (17), który wyjdzie we wrześniu, będzie wspierał iPada 6 gen. Więc jeszcze kilka lat najnowsze urządzenia na pewno
@jan-palony: ipady solidna rzecz, mój już prawie 4 lata ma a wciąż działa jak nowy. Jak chodzi o ipady to ja bardzo polecam dokupienie rysika. Tworzenie notatek wchodzi na wyższy poziom i żałuje, że wcześniej sobie do szkoły nie kupiłem. Odciążyłoby mi to plecy a i urozmaiciło naukę