Wpis z mikrobloga

Mam na oku Suzuki Swifta 1.6 sport z 2006 roku z LPG w fajnym stanie za 13k i kusi żeby kupić :D na pierwszy, własny samochód (mam już wyjeżdżone z 10k) Ale obawiam się jednego. Głośności przy prędkościach autostradowych. Jest mi ktoś w stanie przybliżyć jak naprawdę jest głośno w takim samochodzie przy 140? XD Da się przyzwyczaić? brak 6 biegu, przy 140 wykręca 4,5k obrotów

#motoryzacja
  • 16
@HaPPe ta mityczna głośność w samochodach to przypominasz sobie o tym, że twoje auto jest głośne jak ci ktoś w internecie o tym powie. Poza tym jak już zielonka napisała, przy tym bolidzie nie wykrecisz 140 bo przy 125 już będziesz odlatywał a przy 100 powinno być znośnie jeśli chodzi o głośność. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@HaPPe: od biedy sprawdź czy możesz sobie dokupić przednią szybę akustyczną. Dorzucisz do tego wygłuszenie drzwi które poprawi Ci audio oraz hałas w kabinie i powinno być dużo lepiej.
@PodniebnyMurzyn: ogółem to ja mam segment d premium z silnikiem benzynowym 6 cylindrowym skrzynia 5-tka i sam jeżdzę po trasie max 120km/h bo tak jest po prostu jeszcze ciszej, ekonomiczniej i fajniej. A jak widze jak ktoś segmentem B leci 150km/h to się pukam tylko w czoło.
@dawid-poselski: bez przesadyzmu, osobiście jechałem yarisem 1.0 swojej babci 150km/h. Da się, choć to głupia zabawa.
- obroty kosmos
- wyje potwornie
- delikatna górka i zwalniasz do 120 mimo gazu w podłodze
- dynamika wyprzedzania ł#!$%@?.jpg
- to co mi najbardziej przeszkadzało; przy większych prędkościach każdy podmuch wiatru czuć na kierownicy a wyjechanie zza ekranu dzwiękochłonnego może skutkować nagłą zmianą toru jazdy bo to lekki samochód

@HaPPe
W Swifcie będziesz
@HaPPe:

Będzie głośno, ale bez przesady. To małe auto, więc nie ma co oczekiwać wyciszenia na poziomie limuzyny segmentu E. Jeśli ci to będzie przeszkadzać, to zawsze można wydać 300-500 zeta i wyciszyć auto na własną rękę. Nadkola, drzwi i podłoga wystarczy.

Swift to generalnie świetne auto, ale akurat do latania autostradowego to się srednio nadaje, jak każde inne auto segmentu B. ale nie bedzie dramatu, bez przesady znowu.
Ale obawiam się jednego. Głośności przy prędkościach autostradowych.


@HaPPe: jak chcesz mieć cicho w trasie to kupuj segment E premium
@HaPPe: w tym pojeździe bardziej zainteresuj się korozją. Z tym że będzie szumieć da się walczyć i wygrać, z rudą jeszcze nikt nie wygrał.
  • 0
@Cobesh: to wiadomo. Podobno nie ma, przed ewentualnym zakupem ją biorę na stację do znajomego żeby ją obejrzał. jak będzie źle to nie biorę.
@HaPPe: Pytasz czy we sportowej wersji wysokoobrotowego wolnossaka będzie głośno przy 140 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Choć szczerze mi się wydaje, że przy tej prędkości bardziej niż silnik będzie słychać pęd powietrza, które będzie się chciało dostać przez każdą nieszczelność w drzwiach, a po tylu latach może być z tym problem.

Blachy w tym aucie są grubości papieru, nie ma szans by gdzieś nie weszła ruda,