Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś obeznany w temacie ziół i nalewek na ziołach ?
Mam kilka pytań bo chyba chciałbym spróbować porobić jakieś nalewki na ziołach.
Do tej pory zazwyczaj całe zioła suszone zjadalem,w postaci kapsułek albo zalewane gorąca wodą,
Ale jak mam być szczery dzialalnie słabe odczuwałem,były to głównie zioła o profilu adaptogennym.
Stąd pytanie czy nalewki mogą mieć jakieś silniejsze działanie? Czy np alkohol może wyciągnąć więcej aktywnych składników przez co lepiej zadziała niż w postaci co wymieniłem wyżej.
W ilu procentowym alkoholu robić nalewki?
Czy zioła na nalewki mogę że sobą łączyć,te o podobnym profilu np męczennice i kozłek lekarski,czy ma wiekszy sens aniżeli pojedyncze?
Jakie nalewki ziołowe byście polecali na problemy nerwicowo-lekowe,ogólne problemy z nerwami itp?

#ziola #ziololecznictwo #nalewki #medycynanaturalna #natura #rosliny
#adaptogeny
  • 7
@hardcore1: nielegalna rozlewnia alkoholu bez banderoli, do tego zioło, no tu widzę dla Ciebie będzie wariacie finalnie za to wszytko w pakiecie to jakieś 5-7 lat więzienia minimum, jak Ci się noga powinie i gliny Ci najazd zrobią na te Twoje meliny
Ty sobie przemyśl na spokojnie, czy to warto faktycznie w to isć
z fartem
@hardcore1: kup sobie jakąś książkę o ziołach. A raz alkohol może pomóc, a drugi raz rozwalić związki chemiczne w ziołach, a nawet spowodować jakieś szkody. Nie ma jednej zasady. I łączenie ziół to też tylko według przepisów, możliwe są jakieś interakcje.
@Hissis nie wiem jakie zioła mają znaleźć się w nalewce, ale produkcja nalewek na swój użytek na bazie legalnie nabytego alkoholu jest dopuszczalna.
Inna sprawa jakby op robił te nalewki na bazie swojego bimberku. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hardcore1: ogólnie alkohol jest szkodliwy w każdych ilościach, więc nalewki mają sens tylko w przypadku kiedy związki nie są rozpuszczalne w wodzie, ale wówczas mógłbyś zrobić macerat olejowy i suplementować coś takiego jak nalewkę w stylu łyżka dziennie. Nie kojarzę związków nierozpuszczalnych w wodzie ani oleju, ale które byłyby rozpuszczalne w alkoholu.
Możesz popatrzeć u https://rozanski.li/ bo do każdego opracowanego zioła podaje też jakieś przepisy, tylko słyszałam, że pan jest reliktem