Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: to nie jest do końca miarodajne, w firmach znajomych w większości są freezy w zatrudnieniu, tzn. przyjmuje się jakąś minimalną liczbę osób, żeby zastąpić tych, którzy odchodzą; liczba ofert nie przekłada się na taką liczbę nowo zatrudnionych jak kiedyś
@hehe_: sam niedawno odchodziłem i nowej pracy szukałem tydzień na o wiele lepszych warunkach i faktycznie stara firma słabo sobie radzi i zgarniają tylko zastępstwo za tych co odchodzą, ale cóż zawsze bywały lepsze i gorsze firmy. Czekam, aż to jebnie, ale moja nowa firma ma rekordowe zyski r/r i chcą przejąć pozycję globalnego lidera w ciągu 4 kolejnych, więc średnio to widzę.
@DeoLawson: chłopie, obudź się i przestań w końcu gadać głupoty. Jak programista z 2-letnim expem będzie miał te 20k nawet na fakturze to i tak będą to tylko nieliczne jednostki. Realnie z takim expem i stackiem większość nie ma więcej niż 14-16k na FV.
dlatego transakcyjna zawsze bedzie niższa niż ofertowa + kilka % odklejonych cen ofertowych.


@DeoLawson: myślę, że my nie o tym tutaj rozmawiamy i nikt nie neguje tego co zacytowałem.

Jednak trend wzrostu cen transakcyjnych się zatrzymał już od dobrych kilku kwartałów. Owszem są oferty życzeniowe ale co z tego.
Potem się śmieją jak pisze, że proponuje na wtórnym 15% mniej za mieszkanie. A właściciel się jakoś nie śmieje tylko normalnke negocjuje.
@perfumowyswir co to jest pompa pokoleniowa? Ja tez dodam, ze niekoniecznie IT kupuje nieruchomosci. U mnie w rejonie dominujący klient to lekarze, po kilka mieszkań, wysyp pod koniec pandemii a teraz kolejne przybywają.