Wpis z mikrobloga

@BurzaGrzybStrusJaja: I co ci mówi ta cena transakcyjna xD? Tylko to, że mieszkań tańszych sie sprzedaje więcej niż droższych, szybciej rotują. Tyle. Realna średnia w Warszawie jest dużo wyższa niż te 8k brutto. Realne pieniądze zarabia sie na b2b, gdzie pensja programisty java/C# z 2 letnim expem często to ok. 20k na rękę. Nieruchy nie są wcale jeszcze drogie w stosunku do zarobków.
@hehe_: Tak wiem, nikt tyle nie zarabia xD Problem w tym że moi znajomi tyle zarabiają, a że pomagałem im z umowami z kontraktowniami to niestety widziałem to z pierwszej ręki. Mówię o Warszawie i backendzie C#/Java. Stanowiska midów, ludzie po studiach kierunkowych.
@hehe_: Nie wierz w to co czytasz na wykopie, to po pierwsze. Po drugie dziś szczególnie opowiadanie, że junior dostaje po roku 20k netto na b2b to bajki z mchu i paproci. Po trzecie na stanowisko juniora w Java to aplikuje obecnie 2x więcej chętnych niż jeszcze rok temu, średnio 300-400 aplikacji na to stanowisko po 72h. Po czwarte jest obecnie najmniej ofert pracy dla juniorów / mid w ostatnich latach.