Wpis z mikrobloga

Mam to samo. Co miesiąc wyskakuje coś.. A to ślub kuzynki, a to pralka się popsuła, a to auto.
Zamiast odkładać po 3k miesięcznie, to mi ledwo 500 pln zostaje.
  • Odpowiedz
Widocznie ten wymyślony analog lepiej zarządza finansami ;)


@Boh-un:

właśnie poznałeś tajemnice czemu on jest bogaty, a ty biedny. Ty przepalasz wszystko na konsumpcję, a on w tym czasie inwestuje i pewnie teraz ma większe zyski z kapitału niż ty z pracy.


@bart40404: łatwo tak jak się zarabia 5 razy więcej za taką samą pracę
  • Odpowiedz
@bottomless_pit_supervisor: bzdury, w Polsce można dobrze zarobić w IT, owszem nie tak dużo jak za granicą, ale biorąc pod uwagę podatki i koszty życia, nie wychodzi tak źle. Na pewno nie jest to 500% więcej. Może problem leży w Tobie, a nie w kraju? Łatwo zrzucić winę na kraj, trudniej zastanowić się czy to może ja popełniam błąd.
  • Odpowiedz
@bottomless_pit_supervisor: Nie chce mi się wierzyć, że na zachodzie programiści kupują po kilka mieszkań na wynajem skoro stawki praktycznie się zrównały, a jak zarabiasz więcej to różnica kosztów życia Cię niszczy, bo za wynajem mieszkania w Berlinie płacić ponad 1000 euro jeżeli chcesz żyć na poziomie dostosowanym do zarobków.
  • Odpowiedz
@bottomless_pit_supervisor: gdzie zarobisz 5 razy więcej za tą samą pracę w IT? Takie poziomy to chyba tylko w USA (duże i bogate miasta typu New York, San Francisco) + FAANG w Zurichu/Londynie są osiągalne i to też nie dla zwykłego szaraczka, a w tych miastach mieszkania też kosztują 5 razy więcej niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@bottomless_pit_supervisor: No to rzeczywiście jestem w stanie zrozumieć, bo mam podobny problem. Znajomy w niemczech robi jakieś prace na budowach, a to montaż wentylacji, hydrauliki (bez jakiegoś wielkiego doświadczenia, uczył się na bieżąco) i ma średnio 25k pln miesięcznie z tego xdd
  • Odpowiedz