Wpis z mikrobloga

@Plutonium: Holandia, Dania bardzo mocno zainwestowały w zrównoważony transport po latach inwestycji tylko w drogi i miasta stanęły się dużo lepsze do życia. To nie jest tak, że nie możesz jezdzic autem. Możesz, ale musisz się liczyć z tym, że czas dojazdu będzie porównywalny, lub gorszy niż KM/rowerem, będzie problem z parkowaniem itp. Po zamknięciu autostrad przez centrum, nagle odzyskujesz masę przestrzeni, w której chce się bywać, a nie tylko, by
  • Odpowiedz
  • 6
@CrazyZdzich Polaki przyklejeni do swoich blaszanych puszek nie ogarniają, że bez samochodu da się żyć, zrobić zakupy a i nawet na urlop pojechać XDDDD
  • Odpowiedz
@szmichal: pracodawca zwykle dopłaca do kosztów podróży niezależnie czym podróżujesz (bo to nie opodatkowany dochód). Do transportu publicznego przy niskich dochodach dopłaca państwo (a jest tak drogi, że do pracy mi wychodzi taniej autem jeździć, wliczając nawet koszta jego utrzymania).
  • Odpowiedz
@KCPR może tak, ale na urlop zamiast kilku godzin w klimatyzowanym samochodzie jedziesz kilkanaście w śmierdzącym pociągu, zakupy rowerem? jasne 4kajzerki i to tylko kiedy świeci slonce
  • Odpowiedz
@vendel a widziałeś polski? piszesz o Polakach więc dostosowałem się do twojego poziomu. ja Holandię wspominam miło jedynie pod tym kątem że większość rowerzystów tam sygnalizuje zamiar skrętu rękami i przestrzega przepisów, mają też OC. obyśmy się w Polsce chociaż oc dla bandytów na rowerach doczekali
  • Odpowiedz