Wpis z mikrobloga

Czy w Waszej firmie też manager sobie dzwoni do Was na teamsach czy innym komunikatorze bez zapowiedzi kiedy mu się podoba? Jakie macie podejście? Kilka razy dziennie potrafi zadzwonić bo nie chce mu się pisać jedno zdanie i łatwiej mu powiedzieć, a przecież i tak jesteś w pracy cały czas i masz być dostępny (home office)
#programista15k #pracait #pracbaza

Czy dzwonią do Was bez zapowiedzi?

  • Tak 27.1% (82)
  • Nie 72.9% (221)

Oddanych głosów: 303

  • 28
  • Odpowiedz
@Someguy3517372: ustaw sobie busy, nie odbieraj parę razy, daj mu znać, że dostajesz zawału jak tak dzwoni i żeby przestał. Jak jest normalny to zmieni podejście. Ostatecznie to Ty robisz robotę a on zgarnia kasę, więc niech zacznie Cie szanować a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Someguy3517372: zacznijmy od tego po co on w ogóle do ciebie dzwoni? Kim ty jesteś dla niego programistą w jakimś zespole czy jedynym seniorem w tym zespole czy w ogóle nie ma zespołu i sam coś dłubiesz? To jest w końcu twój lead czy manager? Jak duży jest zespół? Ile ma zespołów pod sobą? Może ma podejrzenia lub ktoś inny mu szepnął, że się #!$%@? i nic nie robisz i zaczyna
  • Odpowiedz
@Someguy3517372: nie, to nie jest normalne. Jeśli dodatkowo to są pytania typu jedno pytanie - jedna odpowiedź (a nie długi interaktywny dialog) to chłop marnuje wasz czas
  • Odpowiedz
zacznijmy od tego po co on w ogóle do ciebie dzwoni?


@WyjmijKija:
call: Zaakceptowałem Twój urlop
inny call: nie będzie mnie w przyszłym tygodniu 2 dni, ogarnij coś tam cos tam
inny call: W przyszlym tygodniu przychodzi do nas nowa osoba
itd
  • Odpowiedz
Nie dzwoni bez zapowiedzi. Generalnie podstawową formą komunikacji jest czat. Zdzwaniamy się tylko w przypadku bardziej złożonych tematów.
  • Odpowiedz
@Someguy3517372:

pinguje tak wszystkich, nie tylko mnie. Jestem programistą, jak 8 osób w zespole


Po co manager pinguje członków zespołu? Co to za manager? Project manager? Line manager? Manager ma powiedzione, że coś zostanie zrobione i za jakiś czas, np. na sprint review, powinien sprawdzić czy zostało zrobione. Jeśli nie zostało to trzeba przedyskutować z zespołem, a nie z pojedynczą osobą w zespole, chyba że z leadem

inny call: nie będzie
  • Odpowiedz
@Someguy3517372 zdarza się zadzwoni managerowi bez zapowiedzi, ale to są bardzo sporadyczne przypadki i tylko wtedy kiedy jestem „available” i na początku zawsze mnie przeprasza za ninja call
  • Odpowiedz