Wpis z mikrobloga

Antynatalisci wchodzą na tagi dotyczące dzieci, żeby szerzyć swoje poglądy. Także jak ja tu będę od czasu do czasu wspominał, że chorujecie przewlekle na zaburzenie psychiczne zwane depresją, przez co nie jesteście w stanie świadomie ocenić chęci posiadania dzieci, to wszytko będzie ok?

https://www.ipsos.com/pl-pl/badanie-szczescia-na-swiecie-polacy-sa-coraz-mniej-szczesliwi

Wg danych 3/4 ludzi na świecie jest szczęśliwych. Jak to możliwe? Przecież każdy miał cierpieć!

#antynatalizm
  • 110
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

Nie ma nic pomiędzy w tym wypadku, jeśli nie uważasz że życie na Ziemi powinno przestać istnieć to jesteś natalistą


Nie ma nic pomiędzy, bo ty tak powiedziałeś? Czyli albo jesteście z nami albo przeciwko? Brzmi jak chora sekta. Niech każdy robi co chce, bez propagandy.
Tak btw. Czy w słowniku jest coś takiego
  • Odpowiedz
27% czyli 2160000000000 ludzi


@Zerero: ziomek ja rozumiem, ze tu jest wykop, ktos obraza twoj swiety tag i jakis smiec smie smiec miec inne zdanie.
Ale matematyka to nie jest twoj wrog i nieprzyjaciel.

Bilion po angielsku to jest miliard to polsku,
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Rzeczywiście pomyliłem się, gdyż na co dzień używam sporo angielskiego. 3 zera mniej, a wciąż zdecydowanie zbyt duża liczba osób (więcej niż 0), by moralnie usprawiedliwić grę w prokreacyjną ruletkę.
  • Odpowiedz
Byłaś się badać?


@Pleb12: Po co, jak nie mam żadnych objawów? Co mam powiedzieć psychologowi - "czuję się normalnie, wszystko w porządku, ale przyszłam, bo jakiś gość w internecie twierdzi, że jak nie chce się mieć dzieci, to ma się depresję"?
  • Odpowiedz
@Pleb12: ja to właśnie lubię w tych antynatalach, że tak się kreują, że są tacy dojrzali i świadomi i nie chcą mieć dzieci bo cierpienie i blabla. A jak się poczyta ich wysrywy to się okazuje, że ich cały "światopogląd" wynika z tego, że sobie nie potrafią poradzić ze zwykłymi życiowymi problemami, bo są zwyczajnie niedojrzali XD
  • Odpowiedz
@Kernydz: Dokładnie. Najgorsze że uważają się za lepszych i tych oświeconych, a większość ma jakieś osobiste problemy, z którymi sobie nie radzą, więc wyżywają się na innych. A jak zapytasz potem, to się okazuje że taki tylko działa w internecie, bo w realnym świecie się wstydzi..
  • Odpowiedz
@Pleb12: po co mam sprowadzać na świat kolejnego człowieka jeżeli nie jestem w stanie zapewnić mu lepszego startu w życiu niż ja miałam? ¯\(ツ)/¯

Zresztą sam nasz rząd zachęca nas na każdym kroku by się nie rozmnażać.
  • Odpowiedz
@Polozna504: Takie podejście szanuje. Tylko że antynatalisci nie zatrzymują się na sobie, a każdy inny kto chce mieć dzieci jest dla nich zły i głupi. Takie podejście nie jest już zdrowe.
  • Odpowiedz