Wpis z mikrobloga

Antynatalisci wchodzą na tagi dotyczące dzieci, żeby szerzyć swoje poglądy. Także jak ja tu będę od czasu do czasu wspominał, że chorujecie przewlekle na zaburzenie psychiczne zwane depresją, przez co nie jesteście w stanie świadomie ocenić chęci posiadania dzieci, to wszytko będzie ok?

https://www.ipsos.com/pl-pl/badanie-szczescia-na-swiecie-polacy-sa-coraz-mniej-szczesliwi

Wg danych 3/4 ludzi na świecie jest szczęśliwych. Jak to możliwe? Przecież każdy miał cierpieć!

#antynatalizm
  • 110
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Według mnie tworzenie nowego istnienia jest ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo, jak potoczy się życie takiego człowieka - czy będzie zdrowy fizycznie i psychicznie, czy nie przydarzą mu się jakieś nieszczęścia itp., no i przede wszystkim, czy jemu samemu będzie się podobało życie. Nawet jeśli ktoś ma warunki i nadaje się na rodzica, to nie da się przewidzieć wielu rzeczy.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: Rozumiem. To ja chyba aż tak nie mam, może dlatego że generalnie jestem optymistą co do świata. Uważam, że jak ktoś chce i może mieć dzieci, to niech sobie ma (rozsądną ilość: 1-2, max. 3).

Niezależnie od tego, ja nie chcę mieć dzieci, nie chcę być dyskryminowany jako osoba bezdzietna oraz nie akceptuję żadnej presji na posiadanie dzieci wywieranej przez otoczenie.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer:

> Według mnie tworzenie nowego istnienia jest ryzykowne

ja chyba aż tak nie mam, może dlatego że generalnie jestem optymistą co do świata


Mowa jest wyraźnie o tworzeniu partykularnych, indywidualnych istnień, więc "generalny optymizm co do świata" (swoją drogą bardzo irracjonalny zważywszy na to, czym [rzekomo według wszystkich] jest świat) nie ma
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: uważam, że moje geny są bardzo wartościowe i marnotrastwem byłoby ich nie przekazać dalej. Natomiast w twoim przypadku, dla gatunku będzie korzystne, jak twoja linia skończy się na tobie. Mało tego, moje życie jest na tyle klawe, że nie wiem o co wam biega z tym całym cierpieniem. Owszem zdarzają się różne trudności ale jak się jest silną, dobrze przystosowaną jednostką to można sobie z nimi poradzić i cieszyć
  • Odpowiedz
@Pleb12: szoda czasu i atłasu na dyskusję z kimś na twoim poziomie ignorancji. Skwitowałem cię odekwatnym słowem "pajac" a ty usuwasz komentarz jak dziecko xd
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: "gatunek to tylko słowo w slowniku" XD no teraz to przynajmniej wiem jak bardzo jesteś głupi i nie rozumiesz otaczającej cię rzeczywistości, już wiem czemu tak cierpisz XD
  • Odpowiedz
@Pleb12: Przypomnę. Duchy, zjawiska paranormalne, życie po śmierci, kryptydy, reinkarnacja istnieją. Jakby co. Wszystko jest inteligentnym projektem. Udowodnij, że jest inaczej. Mózg jest odbiornikiem. Nie twórcą danych. Śmierć jest początkiem życia.
  • Odpowiedz