Wpis z mikrobloga

Może warto przeprowadzić eksperyment myślowy, w którym Polska przed wejściem do NATO zostaje napadnięta przez ruskie gunwo. Zdajemy sobie sprawę, że walczymy sprawiedliwą wojnę w imieniu Zachodu. Zachód może szybko zakończyć wojnę ale "boi się prowokować rosji". Dostajemy wystarczająco dużo broni żeby walczyć, ale za mało żeby wygrać. Giną dziesiątki tysięcy Polaków. Nasza gospodarka się rozpada, a kraj jest stale niszczony. Nie możemy pojąć jak ludzie na zachodzie dopuszczają do takiego barbarzyństwa po II WŚ. Na kolejne prośby i zrozumiałą potrzebę wsparcia dostajemy "cieszcie się, że wam w ogóle pomagamy". Budowanie polityki krajowej na atmosferze anty ukraińskiej jest zwyczajnie obrzydliwe. Pozbawione empatii, ale także sprzeczne z realnym interesem narodowym. I nie mam myśli wybielania Ukraińców. Popełniają dużo błędów, ale umiem postawić się w ich sytuacji. Szczególnie, że nasza polityka międzynarodowa nawet bez wojny jest, delikatnie mówiąc, ułomna.
#ukraina #wojna
  • 77
Może warto przeprowadzić eksperyment myślowy, w którym Polska przed wejściem do NATO zostaje napadnięta przez ruskie gunwo


@SzybkieSondy: tak, nazywało się to rozbiorami

Nie możemy pojąć jak ludzie na zachodzie dopuszczają do takiego barbarzyństwa


@SzybkieSondy: też nie mogę pojać, że do dzisiaj gloryfikuje się tam banderę i ludobójców

cieszcie się, że wam w ogóle pomagamy


@SzybkieSondy: co ten wspaniały ukraiński naród zrobił przez tyle lat żeby się uwolnić od
@SzybkieSondy: żeby liczyć się w polityce międzynarodowej trzeba coś znaczyć gospodarczo lub militarnie. Rozwijamy się szybciej niż Niemcy ale to nadal 6x mniejsza gospodarka. Ukraina przed wojną miała 400mld PKB a obecnie to około 200. Niestety ten kraj jest w ruinie jak Polska po II WŚ. Nie zapominajmy o jednym do niedawna doktryna NATO mówiła o dobijaniu okupowanego terytorium do 180 dni. Mam przypomnieć co było w. Buczy Irpnieniu? Dopiero agresja
@SzybkieSondy Widzę że ostatnio sporo robicie damage control po ostatnich działaniach swojego rządu ukraińskiego, a grupa polaczków nadal klaska uszami będąc #!$%@? prosto w dupę XD No ale dawajcie, dawajcie, wiem że jeszcze sporo macie w zanadrzu ukraińcy i nie raz jeszcze nas zaskoczycie XD
Pozbawione empatii, ale także sprzeczne z realnym interesem narodowym.


@SzybkieSondy: kolejny co pieprzy o interesie narodowym, ale jakos go nie definiuje xD

Na kolejne prośby i zrozumiałą potrzebę wsparcia


@SzybkieSondy: och jaka ukrfilska narracja, nagle juz sa prosby xD szkoda, ze w rzeczywistosci sa tylko zadania i pretensje.

I jak zwykle - zero informacji jak bardzo TY osobiscie sie poswiecasz dla tej tak przeciez wazne sprawy.
Może warto przeprowadzić eksperyment myślowy, w którym Polska przed wejściem do NATO zostaje napadnięta przez ruskie gunwo. Zdajemy sobie sprawę, że walczymy sprawiedliwą wojnę w imieniu Zachodu. Zachód może szybko zakończyć wojnę ale "boi się prowokować rosji". Dostajemy wystarczająco dużo broni żeby walczyć, ale za mało żeby wygrać. Giną dziesiątki tysięcy Polaków. Nasza gospodarka się rozpada, a kraj jest stale niszczony. Nie możemy pojąć jak ludzie na zachodzie dopuszczają do takiego barbarzyństwa
@SzybkieSondy: na zbiory to raczej patola jeździ. Wcześniej największą patola w UK. Teraz się przenieśli do Niderlandów.
Wiadomo zależy jak się trafi. Pracuje w Belgii i trafiłem na mieszkaniu na dwóch spoko Polaków. (No oprócz tego że mi ktoś zajumał okulary słoneczne ????)
@SzybkieSondy I kto tu jest przygłupem? Twój "eksperyment myślowy" nie jest eksperymentem myślowym, tylko tendencyjnym tekstem nastawionym na propagandę, a będę się zwracał do ciebie per "wy" bo jesteś tylko jednym z trybików maszyny propagandowej.
@SzybkieSondy: Zgadzam się z Tobą. Jeszcze rozumiem zawahanie Zachodu na początku, jak dużo ludzi uważało, że będzie ruski blitzkrieg, a połowa Ukraińców przywita ruską armię kwiatami. Ale w ciągu roku wojny powinna być już interwencja NATO
@SzybkieSondy: Jestem jednak przekonany o tym, że w sytuacji gdyby Europa, w tym Polska, w dużo wiekszej mierze wspierała Ukraine finansowo czy militarnie to Ukraina w żaden prawdziwy i uczciwy sposób nie doceniła i nie odwzajemniła sie za to wsparcie po zakończeniu wojny. Nawet teraz nie trudno zauważyć, że władze Ukraińskie także, nie wykazują zachowania empatycznego i interesują ich tylko własne interesy. Mogę sie założyć, że po wojnie szybko zapomną o