Wpis z mikrobloga

Może warto przeprowadzić eksperyment myślowy, w którym Polska przed wejściem do NATO zostaje napadnięta przez ruskie gunwo. Zdajemy sobie sprawę, że walczymy sprawiedliwą wojnę w imieniu Zachodu. Zachód może szybko zakończyć wojnę ale "boi się prowokować rosji". Dostajemy wystarczająco dużo broni żeby walczyć, ale za mało żeby wygrać. Giną dziesiątki tysięcy Polaków. Nasza gospodarka się rozpada, a kraj jest stale niszczony. Nie możemy pojąć jak ludzie na zachodzie dopuszczają do takiego barbarzyństwa po II WŚ. Na kolejne prośby i zrozumiałą potrzebę wsparcia dostajemy "cieszcie się, że wam w ogóle pomagamy". Budowanie polityki krajowej na atmosferze anty ukraińskiej jest zwyczajnie obrzydliwe. Pozbawione empatii, ale także sprzeczne z realnym interesem narodowym. I nie mam myśli wybielania Ukraińców. Popełniają dużo błędów, ale umiem postawić się w ich sytuacji. Szczególnie, że nasza polityka międzynarodowa nawet bez wojny jest, delikatnie mówiąc, ułomna.
#ukraina #wojna
  • 77
@SzybkieSondy: a ja powiem... sami to zrobiliście. Doprowadziliście do tego wyzywając każdego od onuc, kto zgłaszał uzasadnione zastrzeżenia do polityki Ukrainy. Wyzywaliście od onuc każdego kto mówił, że Rosja nie przegrała. Mówiłem tak w kwietniu 2022 roku i byłem... onucą? To wojny już nie ma? Wyzywaliście od onuc każdego kto mówił o interesie Polski, kiedy nie do końca po drodze było to z interesem Ukrainy. Jednocześnie wszystkie incydenty typu "brak wdzięczności"
Polska przed wejściem do NATO zostaje napadnięta przez ruskie gunwo.


@SzybkieSondy: Ale nie zostałaby, bo ciągle była rządzona de facto przez PZPR, Jaruzelskiego i ich wychowanków którzy potrafili się ze wszystkimi dobrze dogadać i polać wódki komu trzeba. Obojętnie czy Rockefellerowi, czy europejskim magnatom czy smutnym panom z GRU, a i SB zrobiło bruderszafta z Mossadem wyciągając wnioski z Marca 1968. To był taki czas że każdy liczył na zrobienie interesu
Pobierz
źródło: AP_9510230460-E
@Cogito-sum: Odezwał się poszukiwacz prawdy niepopełniający błędów. Dlatego spędzasz życie dzień w dzień powielając petersburską trollownię na wypoku od momentu inwazji? Prawie 15k akcji przez 17 miesięcy a każda jedna dotycząca wojny/ukrainy to prokacapskie skamlenie. Co TY robisz ze swoim życiem poza usprawiedliwianiem rusków pochwal się stary. Bo podsumowywanie innych przychodzi ci megałatwo. Ciekawe jakbyś siebie podsumował w paru zdaniach jak żeś to elokwentnie zrobił na temat kilkunastu krajów i milionów
@SzybkieSondy: do tego jeszcze, ludzie maja tendencję do upraszczania sobie sytuacji, ktore obserwuja.

Wymyslili sobie taki byt jak Ukraina, ten ktory dostaje #!$%@? od sasiada, psuje nam rynek zboza i kiedystam zrobił nam wołyń.

Tylko ze nie ma czegos takiego. Sa ludzie, zarowno cwaniacy, mordercy i pijacy, ale tez zwykli ludzie ktorzy zyli sobie zwykle zycie, chodzili do zwyklej pracy, mieli dzieci, zwierzeta, prace, plany i marzenia.

Wojna nie toczy sie
@BFyre:

kto gdzie i kiedy postuluje aby zatrzymać pomoc dla UA? Pokaż te mityczne, masowo popierane wpisy (pomijam kilku faktycznych ruskich troli)

@masz_fajne_donice:

Jak pisałem o wypadkach że statystycznie na drogach Polacy popełniają 4x więcej wypadków niż Ukraińcy


Poproszę link do źródla tych rewelacji.
@henry-jest: statystyki policyjne - wrzucałem całą analizę na wykop jakiś czas temu.
Zerknij na ilość wypadków popełnianych w PL, ilość wypadków popełnianych przez Ukraińców i na ilość Ukraińców w Polsce.
Bardzo prosta matematyka. Mam googlować za ciebie?
@masz_fajne_donice:
no masz, skoro stawiasz takie twierdzenia. Jakoś nie chce mi sie wierzyć, a linku wciąż nie podałeś...
Ale.. zakładając ze większość Ukraińców to de facto kobiety z dziećmi, (bez samochodów), możliwe jest że wliczając je do ogółu populacji Ukraińskiej w PL, wychodzi, ze U. jezdzą statystycznie bezpieczniej, Jednak trzeba by porównać ile w UA ginęło osób w wypadkach vs PL na milion mieszkańców. Czytałem trochę o zwyczajach samochodowych na wschodzie
@SzybkieSondy no ale z tym "cieszcie się że pomagamy" to jednak jest generalnie prawda - NATO nie jest zobowiązane do pomagania Ukrainie, ale bardzo dobrze, że pomaga.
NATO nie może wjechać tam na pełnej, bo to by wtedy postawiło NATO w stan wojny, więc "boi się prowokować Rosji" to tak nie do końca wymówka.
No a inna sprawa, że #!$%@? o tym, że Zełeński to się teraz dorobił na tym, co im
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Shatter: a gdzie ja napisałem o wejściu NATO? Wyobrażasz sobie, że siedzisz w okopie i czytasz na Twitterze, że zachod będzie dostarczał tylko broń "defensywna"? Ukraincy już dawno mogliby bronić swojego nieba np f-16.
@SzybkieSondy Wy chyba nie rozumiecie tu jednej podstawowej rzeczy. Zachowanie polityków polskich i ukraińskich wynika jasno z tego, że w Polsce są wybory na jesień a ukraińskim oligarchom i koncernom rolniczym sypie się interes jakim jest rolnictwo. W polityce nie ma miejsca na sentymenty i przyjaźń. Jest chłodna kalkulacja i interesy. Nam opłaca wysyłać się pomoc wojskową na Ukraine ale nie opłaca otwierać się na ich zboże. Będzie dochodzić do tarć bo
@SzybkieSondy: na wykopie można wymyślać na Polskę i wyzywać ją od najgorszego kraju i ci przyklasną, ale spróbuj tylko cokolwiek krytycznego powiedzieć o ukrainie i ukraińcach i od razu znajdzie się jakiś matoł wyzywający od ruskich onuc. Plemienna moralność, w której 100% trzeba opowiedzieć się po jednej stronie i o ukrainie albo dobrze albo wcale. Nic dziwnego że ludzi ogarnia irytacja tą propagandą.

To że duzi orkowie napadli na małego orka