Wpis z mikrobloga

Bardzo szanuje Japonie i generalnie cala kulture azjatycka. Zazwyczaj sa to bardzo spokojni, kulturalni, nieroszczeniowi, w porzadku ludzie. Po takich imigrantow jesli juz Polska powinna siegac a nie po jakies scierwo z Pakistanu, Bangladeszu itd. Oni kulturowo sa od razu swietnie ulozeni. Tam nie ma zadnego myslenia, ze ooo to ja sobie do Polski przyjade i bede robil to co mi pasuje i mial wszystkich w dupie. Japonczycy i azjaci generalnie jak przyjezdzaja do obcego kraju od razu sie do zasad tam panujacyj bez zadnego "ale" sie dostosowuja. Nie dymia, nie robia awantur. W porzadku, spokojni ludzie. I od zawsze podobalo mi sie to, ze jak widze np. jakas sonde na ulicy w Japonii to po zakonczeniu rozmowy obie strony tak kiwaja z respektem w dol glowa mniej wiecej tak jak na tym obrazku ponizej.
#japonia #azja #swiat #kultura #podroze #polska
kamil-tika - Bardzo szanuje Japonie i generalnie cala kulture azjatycka. Zazwyczaj sa...

źródło: Screenshot 2023-08-03 00-23-25

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 5
@kamil-tika azjatycka kultura z kręgu geograficznego Chin i Japonii to zupełnie obce dla naszej cywilizacji pojęcia takie jak kult pracy, brak myślenia o jednostce i zakorzeniony nacjonalizm.
To kiwanie to nie wiem czy takie fajne jak musiałbyś nachrzaniać łbem w pracy jak widzisz jakiegoś przełożonego i nie 8 ale 12 godzin. Potem w domu przed rodzicami i starszym rodzeństwem i tak całe życie. O tym, że własne życie masz przeważnie ustawione w
  • Odpowiedz
@kamil-tika @mexxl u mnie w firmie tacy ludzie będący w delegacji pracowali po 12h dziennie, 7 dni w tygodniu. Po jakimś czasie mieli skrócony czas pracy, 12h w tygodniu i 9-11 godzin w weekendy. I tak przykładowo trzy tygodnie :/ Jakość wykonanych prac i instalacji nowych maszyn to temat rzeka. Działać, działa, ale już rok przyjeżdżają co kilka miesięcy usuwać problemy i naprawiać nowe maszyny warte miliony. Po ilości niedokręconych elementów, urządzeń
  • Odpowiedz
@kamil-tika 1. Azjaci to też "Pakistanczycy itd"
2. Japończycy są często wrogo lub niechętnie nastawieni do innych nacji
3. po #!$%@? mieliby w ogóle przybyć do Polski w celach innych niż turystyczne
  • Odpowiedz