Wpis z mikrobloga

Spadkowicz sam sobie najgorszym wrogiem. Patrzcie ile fikołków taki osobnik musi robić żyjąc w kraju, w którym:

- jest procentowo jeden z największych wzrostów PKB na świecie w ciągu ostatnich 30 lat,
- nieruchomości są tańsze względem zachodu,
- praca jest progresywnie opodatkowana,
- nieruchomości nie są progresywnie opodatkowane,
- wielu ludzi pracuje za zachodnie pieniądze,
- jest stosunkowo małe rozwarstwienie społeczne, jest bezpiecznie,
- jest na tyle atrakcyjnie że coraz więcej obcokrajowców chce tu się przeprowadzić,
- deweloperzy obniżają podaż,
- rząd z premedytacją stymuluje popyt w nieskończoność, czemu dowodzi fakt że
- rząd zamierza sprowadzać setki tysięcy imigrantów rocznie,
- rząd pozwalał na zerowe stopy przez długi czas,
- rząd premiuje ludzi zadłużającymi się na kupno nieruchomości wakacjami kredytowymi,
- rząd daje kredyt 2%, też dla pracujących obcokrajowców,
- rząd nic nie robi żeby stymulować podaż

No ale będzie spadać. Spadkowiczu miałeś epokową okazję, żeby po taniości kupić mieszkanie w dużym mieście w biednym kraju, zanim ten kraj się wzbogaci i ceny dogonią bogatsze kraje. No ale wolałeś narzekać. Miałeś chamie złoty róg.

Teraz zapraszam spadkowiczów do wypominania jak mało wniosków BK2% złożono (po prostu banki nie wyrabiają z przyjmowaniem), selektywnego wypominania mi najmniejszych pomyłek w liście wyżej (jakby to miało spowodować że ceny spadną), czy też ogólnie pojętego zaklinania rzeczywistości.

#nieruchomosci #bekazespadkowiczow
  • 6
- jest procentowo jeden z największych wzrostów PKB na świecie w ciągu ostatnich 30 lat,

wow 120% z miliona to wciąż mniej niż 30% z 10 milionów. Na liczbach bezwzględnych to już nie wygląda tak świetnie

- nieruchomości są tańsze względem zachodu,

Nie jeśli zabierzemy pod uwagę zarobki i dochód do dyspozycji. Nie wspominając już o otoczeniu tych nieruchomości, środowisku, komunikacji itp. Mieszkania w Polsce wyglądają jak chów klatkowy, bez pomysłu, projektu
Bezpiecznie? Z Białoruskimi/Rosyjskimi helikopterami nad głowami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ja jednak podziękuję za takie bezpiecznie. Trzeba być urodzonym hazardzistą, aby w takich okolicznościach zakładać rodzinę czy decydować się na zakup nieruchomości w Polsce.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja sie ciesze, ze jestem spadkowiczem. Gdybym budowal rok temu, to zaplacilbym drozej. Ale mam poczucie, ze moge poczekac dluzej i kupic taniej. Gdyby nie beka